از کلاهبرداری با ایجاد صفحه اینستاگرام تا دستگیری سارقان منازل بندرعباس در فارس

 مهم‌ترین حوادث روز شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کلاهبرداری با ایجاد صفحه اینستاگرام 

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروند شیرازی کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ امیرحسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری از او از طریق خرید لوازم آرایشی از طریق یکی از صفحات اینستاگرامی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او ادامه داد: شاکی بیان کرد که در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با یک صفحه تحت عنوان «فروش لوازم آرایشی برند» برخورد کرده است و ضمن برقراری ارتباط با مدیر آن صفحه، مبلغ ۵۵ میلیون ریال وجه به عنوان پیش پرداخت از من درخواست کرده تا کالا‌ها را برایش ارسال کند و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی پیام‌ها و تماس‌های تلفنی من نبوده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی او را به پلیس فتا احضار کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از شاکی به مبلغ ۵۵ میلیون ریال اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس به خرید‌های اینترنتی اشاره و بیان کرد: کاربران اگر قصد خرید کالایی از فضای مجازی را دارند، از سایت‌هایی خرید کنند که دارای نشان اعتماد الکترونیکی یا همان‌ای نماد است.

سرهنگ سلیمانی در ادامه به شهروندان هشدار داد و افزود: شهروندان در صورت مواجهه شدن با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

سارقان اماکن خصوصی در شیراز دستگیر شدند 

فرمانده انتظامی شیراز گفت: ماموران پاسگاه پل فسا موفق به دستگیری سارقان اماکن خصوصی با ۱۳ فقره سرقت شدند. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح حوزه استحفاظی، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

او افزود: مأموران پس از هماهنگی قضائی و با اقدامات پلیسی موفق شدند ۲ سارق حرفه‌ای را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز تصریح کرد: پس از بازرسی از خودرو سارقان، مقادیری اموال مسروقه از نوع آهن آلات، لوله‌های آهنی، کپسول هوا و دستگاه هوابرش کشف شد.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه متهمان تاکنون به ۱۳ فقره سرقت از اماکن خصوصی اقرار کردند، گفت: سارقان برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

دستگیری سارقان منازل بندرعباس در داراب

فرمانده انتظامی شهرستان داراب از دستگیری اعضای باند سارقان منازل شهرستان بندرعباس خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی شهرستان داراب، اظهار کرد: در پی اخبار رسیده مبنی بر اینکه سرنشینان ۲ دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ پس از سرقت طلاجات از منازل در شهر بندرعباس به سمت شهرستان داراب متواری شده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی با گشت زنی و کنترل دقیق محور‌های مواصلاتی هر ۲ خودرو را شناسایی، متوقف و در این خصوص ۵ متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ نوشاد گفت: ماموران پلیس در بازرسی از خودرو‌های این متهمان، مقدار ۳۰۰ گرم طلاجات، ۱۱ عدد ساعت مچی و مقداری وجه نقد و تعدادی ابزار آلات که برای سرقت به کار برده بودند، کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به ۸ فقره سرقت طلاجات از منازل در شهر بندرعباس اعتراف و به همراه اموال مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل ماموران اعزامی از استان هرمزگان شدند.

عاقبت متهم

انهدام اعضای باند سارقان در کوه چنار

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار از انهدام اعضای یک باند سرقت ۵ نفره خبر داد. 

سرهنگ حسینعلی شیروانی فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت در سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ قائمیه قرار گرفت.

او تصریح کرد: عوامل تجسس کلانتری ۱۱ قائمیه با تلاش شبانه روزی و به کار گیری گشت‌های نامحسوس، ۵ نفر از سارقان را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه آن‌ها را دستگیر کردند.

سرهنگ شیروانی گفت: در بازجویی‌های به عمل آمده توسط ماموران، سارقان به ۹ فقره انواع سرقت در محدوده شهر قائمیه اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار گفت: در این رابطه سارقان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و از آن طریق روانه زندان شدند.

پراید سرقتی در کازرون کشف شد 

فرمانده انتظامی کازرون گفت: یک دستگاه خودرو پراید سرقتی در کمتر از ۱۲ ساعت در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر سرقت یک دستگاه خودرو پراید در یکی از استان‌های همجوار و ورود سارق به شهرستان کازرون، ماموران پاسگاه انتظامی کنارتخته موضوع را در دستور کار قرار دادند.

او تصریح کرد: در این رابطه با اجرای طرح مهار و با تقویت گشت‌های انتظامی و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر، ماموران تیم گشت پاسگاه کنارتخته خودروی مسروقه را مشاهده و نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

سرهنگ زراعتیان گفت: خودرو سرقتی پراید قبل از خروج از حوزه شهرستان کازرون و در کمتر از ۱۲ ساعت کشف شد و ۲ سارق نیز در این خصوص دستگیر شدند.

اجرای طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در جهرم

فرمانده انتظامی شهرستان جهرم از اجرای طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و دستگیری ۹ خرده فروش خبر داد.

سرهنگ علی اصغر محمد پور فرمانده انتظامی شهرستان جهرم اظهار کرد: طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در سطح شهرستان جهرم توسط مأموران انتظامی اجرا شد.

او افزود: در این رابطه ۳ کیلو و ۵۸۰ گرم انواع مواد مخدر کشف شد و ۹ خرده فروش مواد مخدر دستگیر و با تشکیل پرونده قضائی روانه دادسرا شدند.