اورژانس هوایی جان مادر باردار سردشتی را نجات داد

سینا خضرپور سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت گفت: بیمار خانم ۳۸ ساله و ۲۵ هفته باردار که در شیفت شب در بخش زایمان بیمارستان بستری بود، به دلیل شروع درد‌های زایمان و پرەترم بودن و نیاز به nicu (بخش مراقبت ویژه نوزادان) طبق دستور پزشک معالج می‌بایستی به مرکز مجهزتر و با استفاده از بالگرد اعزام می‌شد.

وی بیان کرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی و مسیر طولانی تا مرکز استان، هماهنگی‌های لازم از طرف دفتر پرستاری بیمارستان با ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفت و مقدمات انتقال هوایی در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ضمن موافقت پرواز، بیمار از طریق پرسنل ۱۱۵ تحویل اورژانس هوایی ارومیه داده و در شرایط نرمال بیمار به ارومیه اعزام شد.

وی با بیان اینکه این دهمین اعزام از طریق اورژانس هوایی است که از مقصد سردشت به مراکز درمانی استان صورت گرفته، افزود: با توجه به بُعد مسافت شهرستان با مرکز استان و اورژانسی بودن بیماران و نیاز اعزام فوری به مراکز درمانی استان، اورژانس امداد هوایی نقش بزرگی در نجات جان این بیمار اورژانسی در اعزام به مراکز مجهزتر به سطح استان ایفا کرد.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی در فاصله ۲۲۴ کیلومتری ارومیه مرکز استان و در جوار مرز‌های کشور عراق واقع شده است.