یک منبع آگاه امنیتی خبر داد؛
دستگیری عنصر گروهک تروریستی سپاه صحابه در قشم

یک منبع امنیتی از دستگیری یکی از عناصر گروهک تروریستی ضد شیعه - ایرانی سپاه صحابه(گروهی که در پاکستان غیر قانونی است) در روزهای گذشته خبر داد.

این منبع آگاه امنیتی روز یکشنبه  گفت: با رصد اطلاعاتی سربازان جان برکف امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات فراجا "محمد ابرار" فرزند مجنون با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی روز پنجشنبه (سوم اسفندماه) در روستای پی پشت جزیره قشم دستگیر شد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس هرمزگان نیز امروز (یکشنبه) از شناسایی و دستگیری فردی با هویت "اکرم لاهوری" به اتهام فعالیت تروریستی ضد شیعه در بندرعباس خبر داده بود.

این تروریست عضو گروه سپاه صحابه دوره های آموزشی ساخت بمب را در کشور پاکستان، فرا گرفته بود که سرانجام که در بلوار ساحلی بندرعباس هنگامی که قصد عزیمت به جزیره قشم را داشت، دستگیر شد.

این ۲ ترویست از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به اتهام بمب گذاری در یکی از شهرهای پاکستان در آن کشور زندانی بودند.

هر ۲ تروریست پس طی کردن دوره های آموزشی ساخت بمب در یکی از کشورهای همسایه به قصد عزیمت به یکی از شهرستان‌های جنوبی کشور وارد ایران شده بودند که در بندرعباس و قشم دستگیر شدند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع ایرنا