کربکندی: نبود بیرانوند امتیاز بزرگ برای ذوب‌آهن است

رسول کربکندی پیشکسوت تیم فوتبال ذوب آهن درباره بازی این تیم برابر تیم پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: نتایج ذوب آهن بد نبوده است. حالا بعد از شکست برابر ملوان یک دفعه استعفای محمد ربیعی تعجب برانگیز بود، چون او داشت به تیم ذوب آهن احاطه پیدا می‌کرد و نتایج خوبی می‌گرفت، اما یک دفعه این استعفا در فوتبال حرفه‌ای چه معنایی دارد. مگر اینکه بندی در قراردادش بوده که نیاز به توافق داشته است. نبود یکی، ۲ جلسه مربی از لحاظ روانی هم همه چیز را بهم می‌ریزد، اما با فرصتی که دارند تیم را جمع و جور کردند و بازی با پرسپولیس در اصفهان فرصت خوبی برایشان است.

او افزود: به نظرم نبود بیرانوند امتیاز بزرگی از لحاظ روانی برای تیم ذوب آهن است. فکر می‌کنم هر ۲ تیم بازی سختی داشته باشند و طبیعی است که ذوب آهن بعد از شکستی که برابر ملوان متحمل شد در خانه اش به دنبال پیروزی است.

کربکندی درباره اینکه تیم پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: تیم پرسپولیس با حضور سرمربی جدید یک شکست و یک برد داشته است. آمار نشان می‌دهد که پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه باخته است، اما داخل خانه را پیروز شده است. این موضوع نشان می‌دهد که قطعا بازی‌های بیرون از خانه برایش آسان نیست. شاید برای اوسمار  سرمربی جدید  پرسپولیس مسئولیت این سمت هنوز جا نیفتاده است تا به تیم احاطه و اشراف کاملی داشته باشد و بتواند نتایج خوبی بگیرد. اگر این مربی خوب نتیجه بگیرد دیگر مردم کاری ندارند که قبلا چه کاره بود، چون مردم ما خیلی زود به نتیجه نگاه می‌کنند. اگر خوب نتیجه نگیرد طبیعی است که فشار بر روی این مربی می‌آید و آن فشار روی عملکردش از لحاظ روانی می‌تواند تاثیر بگذارد.

پیشکسوت ذوب آهن درباره اینکه نبود بیرانوند را در این بازی چطور ارزیابی می‌کند، گفت: یک دروازه بان خوب خیلی در موفقیت یک تیم تاثیرگذار است و بیرانوند هم یک دروازه بان ملی پوش و با اعتماد به نفس بالا هست، به طور حتم نبودش حتی خط دفاعی پرسپولیس را متزلزل کند. همچنین به تیم مقابل هم اعتماد به نفس می‌دهد که شوت بزند و سانت کنند و تلاش می‌کنند که دروازه بان حریف از لحاظ روحی و روانی خودش را پیدا نکند. به نظرم غیبت بیرانوند یک کوئن مثبت برای ذوب آهن است.

او درباره برگ برنده این بازی گفت: هر تیمی که بتواند از موقعیت هایش استفاده کند می‌تواند برنده شود. به هر حال پرسپولیس تیم نسبتا باتجربه و از آن طرف، ذوب آهن یک تیم جوان و هماهنگ است. البته باید دید بعد از آن شکست و اتفاقاتی که برای ذوب آهن افتاد چقدر توانستند تیم را جمع و جور کنند در زمین مسابقه مشخص می‌شود که چقدر در این کار موفق بودند.

کربکندی درباره اینکه پیش بینی اش از نتیجه بازی پرسپولیس و ذوب آهن گفت: من هیچ وقت نتیجه را پیش بینی نمی‌کنم و فوتبال ایران هم غیر قابل پیش بینی است.