​​​​​خودسوزی یک آمریکایی در اعتراض به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه + فیلم

به گزارش میرور، یک افسر سابق نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به جنگ علیه غزه و همدستی آمریکا با رژیم صهیونیستی در جنایت و نسل‌کشی علیه فلسطینیان، مقابل سفارت این رژیم در واشنگتن اقدام به خودسوزی کرد.

این افسر سابق آمریکایی فریاد می‌زد: من در نسل‌کشی علیه ملت فلسطین شریک نخواهم بود، فلسطین را آزاد کنید.وی قبل از اینکه اقدام به خودسوزی کند، گفته بود: خودسوزی امری هولناک است، اما نه به اندازه جنایاتی که در غزه اتفاق می‌افتد.

سازمان اورژانس واشنگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از اطلاع از حادثه خودسوزی، نیرو‌های اورژانس حوالی ساعت ۱۳ روز یکشنبه (به وقت محلی) در مقابل سفارت (رژیم) اسرائیل با مردی مواجه شدند که دچار سوختگی شدید شده و فریاد «فلسطین آزاد» را سر می‌داد.

در ادامه بیانیه اورژانس واشنگتن آمده است: این فرد با شرایط وخیم و در معرض خطر جانی به بیمارستان منتقل شد.

در همین رابطه سخنگوی سرویس مخفی واشنگتن دی سی نیز بدون اشاره به نام این فرد در بیانیه‌ای، اعلام کرد: اعضای سرویس مخفی واشنگتن دی سی پیش از رسیدن نیرو‌های اورژانس این فرد را خاموش کرده و به منظور اقدامات احتیاطی در حال جست وجوی خودروی وی هستند.

این مرد که هنوز نام وی از سوی مقامات فاش نشده است، قبل از رسیدن نیرو‌های اورژانس توسط اعضای سرویس مخفی ایالات متحده خاموش شده بود.

در همین حال وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرد ناشناسی که در خارج از ساختمان سفارت (رژیم) اسرائیل در واشنگتن خود را به آتش کشید، به بیمارستان منتقل شده و به کارکنان سفارت آسیبی نرسیده است.

برخی منابع خبری گزارش دادند که عملیات امداد و نجات بی نتیجه ماند و  این افسر آمریکایی جان باخت.

{$sepehr_media_18991731_400_300}

منبع: ایرنا