۷۲ ساعت قبل از آغاز رأی گیری؛ آخرین فرصت انصراف از نامزدی

ابوالفضل رفیعی با اشاره به اینکه طبق قانون جدید انتخابات و در چارچوب قانون شفافیت تامین منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی، سقف مشخصی برای هزینه‌های انتخاباتی نامزدهای حوزه‌های انتخابیه مختلف تعیین و در سامانه مربوطه بصورت پیش فرض تعریف شده و توسط مراجع ذیصلاح رصد می‌شود، اظهار کرد: تخلفات مربوطه حتی پس از پایان انتخابات قابل پیگیری است و مجازات‌هایی همچون محرومیت از نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز پیش‌بینی شده است.

رئیس هیئت استانی بررسی تبلیغات زنجان با تاکید بر اینکه نحوه تبلیغات نامزدها نیز در حال رصد است، گفت: برای رعایت قانون و نیز تحقق عدالت تبلیغاتی، امحای تبلیغات غیرمجاز با مدیریت فرمانداران، بخشداران و هیئت‌های اجرایی ذیربط، در حال انجام است.

رفیعی با بیان اینکه ۹ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از تایید در هیئت‌های اجرایی و ۱۸ نامزد پس از اعلام نظر نهایی شورای نگهبان در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان تاکنون انصراف داده‌اند، گفت: از این تعداد ، ۱۸ نفر از حوزه انتخابیه زنجان – طارم؛ یک نفر ابهر - خرمدره – سلطانیه؛ یک نفر خدابنده و هفت نفر ماه‌نشان - ایجرود هستند.

وی با بیان اینکه تا امروز تعداد ۲۳۹ نامزد قرار است برای تصاحب پنج کرسی در استان زنجان با هم رقابت کنند، گفت: این تعداد را ۲۱۲ نفر آقایان و ۲۷ بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: طبق توافق وزارت کشور با شورای نگهبان، در همه حوزه‌های انتخابیه استان زنجان انتخابات به صورت نیمه الکترونیکی خواهد بود.