مسیر‌های پیرانشهر به تمرچین و نقده نمک‌پاشی شد

هاوری مدرس رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرانشهر گفت: پس از بارش برف خفیف دیشب ۱۹ کیلومتر از مسیر جاده پیرانشهر - نقده و گردنه «کولیج» که مسیری چهارباند بوده و عرض آن ۲۱ متر است، نمک‌پاشی شد.

وی اضافه کرد: عوامل راهداری این شهرستان همچنین مسیر پیرانشهر به تمرچین و گردنه «قمطره» به طول ۱۴ کیلومتر را نمک‌پاشی کردند تا تردد خودرو‌ها در این مسیر‌ها بدون مشکل انجام شود.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیرانشهر گفت: بارش خفیف برف که با سرمای هوا همراه بود، باعث شده بود که سطح جاده‌ها لغزنده باشد و در صورت سرعت زیاد کنترل خودرو از اختیار رانندگان خارج می‌شد.

مدرس افزود: هم اکنون ۳۲ نفر از عوامل راهداری پیرانشهر با استفاده از ۳۲ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک و سنگین در محور‌های بین شهری و روستایی این شهرستان مشغول خدمت‌رسانی هستند.

وی از شهروندان خواست طی این مدت که بارش‌ها تداوم دارد از سفر‌های غیرضروری خودداری کنند و در صورت تردد در جاده‌ها وسیله نقیله خود را به سوخت کافی و وسایل گرمایشی تجهیز کنند.

مدرس گفت: شهرستان پیرانشهر در مجموع دارای ۴۵۰ کیلومتر راه است که از مقدار ۱۰۰ کیلومتر آن راه اصلی و ۳۵۰ کیلومتر دیگر راه روستایی است.