سردار شریف:
حضور همه پای صندوق‌های رأی باعث ناکامی دشمنان می‌شود

سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران در مراسم افتتاح دوره جدید آموزش وظیفه مرکز آموزشی شهید مدرس، اظهار کرد: سلسله‌های پادشاهی در ادوار مختلف ظلم‌های بسیاری به ایران کرده‌اند، گرچه تلاش‌هایی صورت گرفته تا چهره‌های برخی از پادشاهان را به عنوان چهره‌هایی مردم‌دار و مردم دوست معرفی کنند، اما با قاطعیت می‌توان گفت که سلسله‌های شاهنشاهی در این کشور قرابتی با توده مردم ایران نداشتند. آن‌ها یا مزدور بیگانگان بودند یا مسئول تامین منافع اقوام بوده‌اند.

وی افزود: در مقاطعی از تاریخ، ملت ایران تا مرز دستیابی به استقلال پیش رفتند، اما با ترفند‌های دشمن و خیانت‌های برخی خودفروختگان داخلی، استقلال و آزادی در شأن مردم ایران محقق نشد. عدم دستیابی به این اهداف را می‌توان در عواملی از جمله نفوذ، برخی مسائل و مشکلات داخلی، وابستگی و جهالت یافت و بخشی دیگر از این عوامل را هم می‌توان در پیچیدگی نقشه‌ها و حرفه‌ای بودن دشمن جستجو کرد.

معاون روابط عمومی سپاه ادامه داد: این مسئله را هیچگاه نباید از یاد برد که دشمنان ما بسیار حرفه‌ای و کارآزموده هستند و برای منافع خودشان طراحی‌های دقیق انجام می‌دهند، ممکن است در میانه راه به دلیل عدم شناختی که از ما دارند گاهی با خطا مواجه شوند، اما اصولاً به دلیل اینکه در سال‌های متمادی برای ممالک مختلف، به ویژه ممالکی که ثروت‌های هنگفتی از منظر منابع زیرزمینی و موقعیت جغرافیایی داشتند، طراحی‌های دقیقی می‌کردند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: شاید در این میان بتوان یک استثنا برای ایران آن هم پس از پیروزی انقلاب اسلامی قائل شد و آن این است که امام خمینی (ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان نهاد و مجموعه‌ای برای حفاظت و نگهبانی از دستاورد‌های انقلاب تاسیس کرد. این در حالی است که حضرت امام همواره در طول حیات خودشان از مخالفان اصلی انحلال ارتش بوده‌اند و با خنثی کردن نقشه ضدانقلاب و برخی ساده لوحان داخلی ارتش را برای انجام ماموریت‌های خاص خودش، حفظ و همواره مورد حمایت تکریم و تایید قرار دادند.

وی با بیان اینکه امام خمینی ره با شناخت عمیقی که از دشمن و مردم ایران داشتند، سپاه پاسداران را تاسیس کردند، گفت: سپاه برآمده از متن مردم ایران است. مردمی که برای استقلال، رفاه و آرامش کشور دلبستگی عمیقی داشتند و دارند. اگر به روز‌های عمر سپاه طی ۴۵ سال گذشته تا امروز نگاه کنید، همه روز‌های سپاه تلاش برای بهتر شدن، قوی‌تر شدن و شکست دادن توطئه‌های دشمن گذشته است.

سخنگوی سپاه اضافه کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز سردمداران و هیأت حاکمه آمریکا، صهیونیست‌ها و هم‌پیمانان آن‌ها درباره ماندگاری انقلاب دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند. چرا که در طول این چند دهه همواره اعلام کرده بودند، شش ماه دیگر، یک سال دیگر یا دو سال دیگر جمهوری اسلامی ایران از بین می‌رود. به عنوان مثال یکی از آخرین نمونه‌های این خطا‌های محاسباتی، پنج سال پیش اتفاق افتاد که جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، مردم ایران جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب را نمی‌بینند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: برآورد‌ها این بود که وقتی جان بولتون با جایگاهی که دارد، این مسئله را مطرح می‌کند، طراحی سنگین و نقشه پیچیده‌ای در کار است و اطمینان دارند که این طراحی جواب می‌دهد. پس از ۵ سال یکی از خبرنگاران از او این سوال را پرسید که ایران جشن ۴۵ سالگی پیروزی انقلاب خود را نیز گرفت در حالی که نظر شما این بود که مردم ایران جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب را نخواهند دید. بولتون پاسخ جالبی به این سوال داد و آن این بود که اعلام کرد گفت اشتباه کردیم چرا که پایبندی مردم ایران به انقلابشان و فرهنگ دینی آن‌ها را نتوانستیم بشناسیم و هر کاری انجام دادیم بیشتر موجب تقویت‌شان شد.

وی با بیان اینکه دلیل اشتباه محاسباتی دشمن در طول سال‌ها و دهه‌های گذشته این بوده است که مردم ایران امامین انقلاب و کسانی که حافظ دستاورد‌های انقلاب بوده‌اند وظیفه خود را به خوبی انجام دادند، گفت: البته در این راه هزینه‌های بسیاری نیز متحمل شده‌ایم که یکی از مهم‌ترین این هزینه‌ها شهدایی بودند که طول این سال‌ها جان خود را فدای انقلاب و مردم کرده‌اند. در میان ۲۰۰ هزار شهیدی که انقلاب اسلامی ایران به خود دیده است می‌توان به شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید ستاری و دیگر شهدا اشاره کرد و یکی از جدیدترین شهدای انقلاب که شما سربازان او را به خوبی می‌شناختید، شهید قاسم سلیمانی بود.

معاون روابط عمومی سپاه تصریح کرد: هر کسی از استقامت مردم ایران، تیزهوشی و درایت امامین انقلاب و کسانی که از این انقلاب حفاظت کردند آگاه باشد، برای همیشه امیدوار و متوجه می‌شود دشمن با وجود عِده و عُده‌ی زیادی که دارد، بسیار ضعیف است چرا که هر کاری که توانستند برای به زمین زدن انقلاب اسلامی ایران انجام دادند.
سردار شریف تصریح کرد: دشمنان بر اساس تئوری مشابه سازی انقلاب‌ها، هر تجربه‌ای که در مقابله ۵۰ ساله با اتحاد جماهیر شوروی داشتند، علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کردند و علاوه بر این از تدابیر و طراحی‌های جدید هم بهره بردند.

وی افزود: سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا انقلاب با وجود این دشمنی‌ها به روند خودش ادامه داد. هشت سال جنگی را به ما تحمیل کردند که با دست خالی در مقابل ارتشی مجهز و با حمایت کامل آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و قدرت‌های منطقه ایستادگی کردیم. از سوی دیگر حزب کوموله و دموکرات را در کردستان به گونه‌ای تجهیز کرده بودند که بخش عمده‌ای از شهر‌های این استان را به اشغال خود درآورده بودند. تنها در استان اصفهان بیش از ۵۰۰۰ شهید دادیم تا بتوانیم کردستان را پس بگیریم و امنیت آن را برقرار کنیم. جالب است که امروز آن‌ها به خیال باطل خودشان می‌خواهند مردم کرد را نجات دهند! در حالی که چنان جنایات و فجایعی در زمان جنگ در کردستان آفریدند که داعش با آن همه خشونت‌هایی که از او دیدید، در برابر آن‌ها رو سفید است.

سخنگوی سپاه اضافه کرد: کومله‌ها، سر پاسداران را می‌بریدند و در مراسم‌های عروسی‌شان به عنوان پیشکش می‌آوردند. اما امروز می‌بینیم که دوباره به قول قدیمی‌ها «فیلشان یاد هندوستان کرده است» و خودشان را دلسوز نشان می‌دهند. چرا که می‌گویند حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت امروزی ایران به خاطر نمی‌آورند که در گذشته چه بلایی سر مردم آوردند و بشر فراموش‌کار است، اما نمی‌دانند که مردم کردستان به ماهیت آن‌ها پی‌برده‌اند.

سردار شریف با بیان اینکه انقلاب و کشور ما امروز به عنوان یک انقلاب و کشور الهام بخش در دنیا مطرح است، گفت: اگر امروز تابلویی از توانمندی‌های کشور ترسیم شود در مقابل گذشته و شرایطی که قبل از پیروزی انقلاب داشتیم، قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال می‌توان گفت سد‌های بسیاری در کشور توسط متخصصان خارجی ساخته شده، اما در مقابل آن سد‌های متعددی وجود دارد که متخصصین ایرانی پس از پیروزی انقلاب آن را طراحی کردند و ساختند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از اینکه جوانی در کشور ابداع و اختراعی انجام داده است به قدری لذت می‌برد که قابل وصف نیست، تصریح کرد: این نعمت بزرگی است که خدا به ما عطا کرده، چرا که رهبران کشور‌ها هستند که مردمانشان را رشد می‌دهند و بالنده می‌کنند. در واقع همین تاثیر است که سبب می‌شود این همه هجمه در فضای مجازی توسط دشمن علیه رهبر معظم انقلاب شکل می‌گیرد.

سخنگوی سپاه افزود: باید قدر رهبر انقلاب را بیشتر بدانیم. شهید قاسم سلیمانی با همه عظمتی که داشت، محصول تربیت مکتب این رهبری بود. میدان دادن رهبر معظم انقلاب به یک استعداد درخشان حاصلش همین می‌شود. همه شما جوانان می‌توانید اینگونه شوید. انقلاب نه تنها استقلال، آزادی و حکومت دینی را برپا کرد بلکه رهبرانی برجسته به ملت ایران عطا کرده است که در جهان امروز هیچکس به صداقت، صفای باطن، دوراندیشی، علم، حلم، حوصله، مردمداری و عاطفه‌مندی نسبت به ملت مانند آن‌ها یافت نمی‌شود.

سردار شریف با بیان اینکه گرچه فشار روانی و رسانه‌ای دشمن بسیار زیاد است، اما مردم در بزنگاه‌ها همواره ثابت کردند که طرف حق می‌ایستند، اظهارداشت: به عنوان مثال حضور مردم در مراسم‌های تجلیل و تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی یک شاخص و معیار برای ما است و نشان داد که جوانان این مرز و بوم تحت تاثیر تبلیغات منفی دشمن علیه شهید سلیمانی قرار نگرفته‌اند و جانانه از یک سرباز وطن و سرباز ولایت تجلیل کردند. همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهید سلیمانی فرمودند که حاج قاسم را نباید دست نیافتنی معرفی کرد، همه جوانان این مرز و بوم می‌توانند انسان‌های مفید موثر و تاثیرگذار برای کشور باشند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات یازدهم اسفند ماه، گفت: همه ما ممکن است گلایه‌مندی‌ها و دلخوری‌هایی از نماینده‌ها و عملکردشان داشته باشیم که برخی از آن‌ها درست است، اما مهم این است که بدانیم امروز دشمن به دنبال چیست؟ دشمن چشم دوخته است تا ببیند چه زمانی انتخابات‌ها و راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه خلوت می‌شود که عملیات روانی را در حوزه افکار عمومی شروع کند. اگر مشارکت در پای صندوق‌های رای بالا باشد تیغ دشمن برای کشور ما کندتر می‌شود. مشارکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال برای انقلاب آن هم پس از ۴۵ سال به اعتراف دوست و دشمن منزلت آفرین بود. از این بابت خداوند را شاکریم که ملت به رغم همه تنگنا‌هایی که در حوزه‌های معیشتی دارند جانانه پای انقلاب و آرمان‌های شهدا ایستادند.

سردار شریف ادامه داد:  با قصد قربت و قصد اعتلای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ناکامی دشمنان نه تنها همه پای صندوق‌های رای خواهیم آمد، بلکه دیگران را نیز به این کار تشویق و ترغیب کنیم.

سخنگوی سپاه در پایان با بیان اینکه به رغم تلاش‌های صورت گرفته سطح رفاه کنونی در شأن بخشی از ملت ما نیست، تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا شرایط و وضعیت‌مان به سمت مطلوب پیش برود که به فضل الهی باتجربه ۴۵ ساله‌ای که داریم و موانعی که از آن‌ها عبور کردیم، از مشکلات امروزی نیز گذر خواهیم کرد.

منبع: فارس