تشریح آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶؛
از دولت‌آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) ۴ ایستگاه مترو احداث خواهد شد

"محسن هرمزی" مدیرعامل شرکت مترو تهران در مورد آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶ و اتصال این خط به خط یک و همچنین راه آهن جمهوری اسلامی گفت: خوشبختانه عملیات حفاری و احداث بدنه تونل در مسیری به طول تقریبی ۹۵۰۰ متر رو به اتمام است و با پایان این مرحله تا قبل از شروع سال جدید، تمرکز دست‌اندرکاران امر از سال آینده بر تکمیل ایستگاه‌های طراحی شده در شهرری معطوف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به ایستگاه‌هایی که قرار است در طول این مسیر ساخته شوند، افزود: از دولت‌آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ۴ ایستگاه احداث خواهد شد و در انتهای مسیر نیز ایستگاه شهرری که ایستگاهی مشترک با خط یک و البته خط سراسری راه آهن جمهوری اسلامی است، به عنوان نخستین مرکز تبادل سفر چند وجهی به بهره‌برداری می‌رسد.

هرمزی در پایان صحبت‌های خود، تامین به موقع منابع مالی لازم جهت تکمیل ایستگاه‌های پروژه توسعه جنوبی خط ۶ را از جمله اولویت‌های شرکت مترو برای سال ۱۴۰۳ عنوان کرد و گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا سال آینده، شاهد بهره برداری از بخشی از ایستگاه‌های واقع در محدوده شهرری باشیم تا ساکنان این منطقه پرجمعیت از مواهب حمل و نقل عمومی انبوه‌بر بهره‌مند شوند.

گفتنی است با تکمیل خط ۶ مترو تهران، مسیری به طول تقریبی ۴۲ کیلومتر از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت با ۳۲ ایستگاه پوشش حمل و نقلی خواهد یافت. این خط با عبور از ۹ منطقه شهری، یکی از طولانی‌ترین خطوط شبکه مترو تهران به حساب می‌آید.

خط 6 مترو

منبع: روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه