اعضای باند سارقین مسلح در زاهدان دستگیر شدند

  مهدی شمس‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: اعضای این باند که تعدادی از شهرستان زاهدان و تعدادی از استان‌های همجوار بودند، طی سه ماه گذشته چندین فقره سرقت مسلحانه گروهی شبانه از منازل و سرقت‌های مقرون به آزار و یک فقره قتل عمدی در حین سرقت انجام داده اند که بلافاصله با دستور ویژه دادستانی و ورود پلیس آگاهی و اداره اطلاعات استان این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به نحوه ارتکاب سرقت‌ها که به نحو مسلحانه و با ایجاد رعب و وحشت میان مردم و سلب امنیت عمومی همراه بوده، اقدام آنان را مصداق محاربه دانست و افزود: شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به این گونه پرونده‌ها در دادسرا تشکیل شده است و این پرونده نیز خارج از نوبت در حال رسیدگی و اقدام است و متهمین با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد: چندین سلاح کمری و جنگی از دستگیر شدگان کشف و پرونده به شعبه هفتم بازپرسی ارجاع شد. در بازسازی صحنه سرقت و قتل از ضابطین موکداً خواسته شد کلیه پرونده‌های دارای عناوین فوق را در اسرع وقت به دادسرا ارسال کنند.

شمس‌آبادی با تأکید بر اینکه رسیدگی به این پرونده‌ها در دادسرا خارج از نوبت و با قاطعیت کامل به عمل می‌آید، گفت: غالباً این نوع اقدامات و سرقت‌های توأم با خشونت و قتل و به کارگیری سلاح مشمول ماده 279 قانون مجازات اسلامی(محاربه) خواهد بود و مردم استان بدانند دستگاه قضایی با برهم زنندگان نظم عمومی و سلب آسایش مردم با قاطعیت برخورد می‌کند.