معاون استاندار:
همه کارگزاران نظام اسلامی باید زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنند

همه کارگزاران نظام اسلامی باید زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنند

  رضا شریفی  معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان  در همایش بزرگ انتخابات با حضور دهیاران مرکز و شمال استان، اظهار داشت: انتخابات آنقدر حائز اهمیت است که دشمن تمام توان خود را پای کار آورده که به فرایند انتخابات، سلامت، امنیت، شور و فضای رقابتی انتخابات ضربه بزند و مردم را از شرکت در این مانور بزرگ سیاسی و اجتماعی مایوس کند.

وی با اشاره به اینکه ۵۱ درصد جمعیت استان را  روستاییان تشکیل می دهند، افزود: اثر گذاری دهیاران در کنار سایر اعضای ستاد انتخابات استان می تواند یک حماسه حضور را رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه بنا داریم مشکلات را حل کنیم، بیان کرد: اجازه نخواهیم داد تا دشمنان از دلخوری های موجود در جامعه سواستفاده کنند.

معاون استاندار ادامه داد: تکلیف کارگزاران نظام این است که زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو را فراهم و به وعده‌ های خود عمل کنند و در صدد جبران عقب ماندگی‌های تاریخی باشند.

وی تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان علی رغم مشکلات و عقب ماندگی‌ها، در شئون مختلف حکمرانی حضور موثر و معناداری دارند، این مهم تکلیف تیم مدیریتی استان را سنگین تر می کند.

وی خاطرنشان کرد: باید سیستان و بلوچستان را به عنوان یک استان فرهنگی و اقتصادی معرفی  و شرایط را برای معرفی و به فعلیت رساندن ظرفیت های اقتصادی مرز فراهم کنیم.

شریفی یادآور شد: به سرمایه های انسانی سیستان و بلوچستان اطمینان دارم که با همدلی، هم افزایی، مشارکت و عبور از مسائل قومی، مذهبی و طایفه ای، استان را به سمت توسعه پایدار سوق خواهند داد.

وی اضافه کرد: انتظار داریم با فهم و بصیرت سیاسی که از مردم استان سراغ داریم، مجمع نمایندگان استان افرادی اهل تعامل، هم افزا و متخصص انتخاب شوند.

وی افزود: باید به وعده‌ هایمان عمل کنیم و اگر امکان تحقق وعده ها وجود نداشت، از پیشگاه ملت عذرخواهی کنیم.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تیم مدیریتی استان عصاره خدمت هستند، گفت: این تیم ظرفیت آن را دارد که اگر روی هر موضوعی از قبیل حقابه، بیکاری، مرز، معدن کشاورزی، پتروشیمی  و .. تمرکز کند، آن را حل کند.

وی تاکید کرد: برای تکمیل زیرساخت‌ها باید در میدان حضور داشته باشیم،  با اقدامات این چنینی اعتماد عمومی افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از افکار عمومی نسبت به کنشگری دولت در خصوص طرح‌های بزرگ حس مثبت ندارند، ادامه داد: طرح های بزرگ در سیستان و بلوچستان دارای پیوست اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای است.

معاون استاندار ضمن اشاره به اینکه گفتمان ما و اصحاب تریبون باید گفتمان امید آفرین باشد، بیان کرد: بابت کم کاری ها عذرخواهی میکنم، اما در این شرایط نخواهیم ماند و از آن عبور می کنیم.

وی تاکید کرد: افرادی که به هر دلیل خارج از مرزهای کشور زندگی می کنند می توانند برگردند، ما به فرایند بازگشت آن ها کمک می کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما به پشتوانه فرهنگی حشر، مدد و میار بزرگ شده‌ایم و باید قدردان این پشتوانه های فرهنگی باشیم، اضافه کرد: صاحبان سرمایه و نخبگان اقتصادی سیستانی و بلوچستانی که خارج از استان و یا در سایر کشور ها زندگی می کنند به استان برگردند و در فرآیند توسعه استان نقش آفرینی کنند.

شریفی با اشاره به اینکه ظرفیت اجتماعی استان توان حل پیچیده ترین مشکلات را دارد، تصریح کرد: باید سهم نخبگان را در حکمرانی کشور افزایش دهیم تا به کمک آن ها به فرایند توسعه شتاب بخشیم. لذا معرفی نخبگان استان برای بکارگیری در مدیریت های تراز ملی یکی از کارهای ویژه‌ای است که در حوزه سیاسی و اجتماعی برای خودمان تعریف کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه فضای شور و نشاط انتخاباتی سیستان و بلوچستان مطلوب است، افزود: هیچ مدیری حق ندارد له یا علیه نامزدی فعالیت کند، فضای عادلانه‌ تبلیغاتی توسط صدا و سیما فراهم شده و اقشار مختلف از مناظره های تلویزیونی استقبالی حدود ۷۰ درصدی داشته اند.

شریفی با بیان اینکه به فضل الهی، انتخاباتی سالم و مبتنی بر آرای مردم برگزار خواهد شد، عنوان کرد: با هرگونه تخلف از جانب عوامل اجرایی به شدت برخورد خواهیم کرد. 

وی در پایان افزود: امروز زمان انسجام، وحدت ملی و ساختن ایران اسلامی است و دشمنان مردم ایران تمام عزمشان را جزم کرده‌اند تا به جامعه جهانی القا کنند که جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی ندارد و آرزوی خود را به گور خواهند برد.