تعطیلات کرمانی ها برفی و بارانی است

 مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان کمی ابری تا ابریست، گفت:در روز‌های آخر هفته با ورود سامانه بارشی بارشی اکثر مناطق استان را دربر می‌گیرد.

وی افزود: امروز افزایش ابر پدیده غالب جوی در سطح استان است که به تدریج از مناطق غربی تحت تاثیر بارش برف و باران می‌شود و این شرایط تا روز جمعه مهیا است.

سلاجقه بیان داشت: بیشینه بارش‌ها برای امروز است که باعث لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و جاری شدن روان آب‌ها می‌شود.

وی گفت:همچنین در مناطق کوهستانی، ارتفاعات وسردسیر بارش به صورت برف است.

سلاجقه بیان داشت:، اما بارش‌های فردا و روز جمعه بیشتر در مناطق مرکزی، جنوب و جنوب غربی استان است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت:همچنین برای فردا وزش باد شدید را نیز در سطح استان داریم و شاهد کاهش محسوس دما در روز‌های پایانی هفته هستیم لذا لغزندگی جاده‌ها، یخ زدگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست و کشاورزان تمهیدات لازم را برای تنظیم دما در سالن‌های پرورشی و تهویه مناسب داشته باشند.

سلاجقه تصریح کرد:از امشب تا صبح شنبه در ساعات شب و اوایل صبح پدیده مه آلودگی را در سطح جاده‌ها داریم لذا راننده ها قبل از تردد در محور‌های استان از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت:منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و کوهبنان با دمای ۴درجه سانتیگراد زیر صفر خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده است.

سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان رایک درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.