کلاهبرداری ۴ بیلیون ریالی از مردم برای راه‌اندازی کارخانه/دستگیری زن و شوهر کلاهبردار در مشهد و سمنان

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: در پی ارجاع چندین پرونده و شکایت شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان از طریق اقدامات پوچ تجاری و شرکت در راه‌اندازی کارخانه صنایع غذایی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

او بیان کرد: در این پرونده مالباختگان از طریق آگهی‌های پوچ و فریبنده مسئولان شرکت مبنی بر انجام اقدامات تجاری و راه اندازی کارخانه صنایع غذایی و تراش‌های قیمتی و ساخت و ساز نسبت به واریز وجه به حساب آنان اقدام می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: کلاهبرداران (زن و شوهر) با ترفند‌های زیرکانه و از روش‌های متداول پرداخت سود به عده‌ای اندک استفاده و مردم را به خرید مجدد سهام و سرمایه‌گذاری ترغیب، اما در ادامه پس از دریافت مبالغ هنگفتی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان، دیگر به هیچ طریق پاسخگوی مراجعان و مالباختگان نبوده‌اند و به مشهد و سمنان متواری می‌شوند.

سردار حبیبی اضافه کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان فارس پس از گرفتن نیابت قضایی به سمنان و مشهد اعزام شدند و با همکاری کارکنان پلیس امنیت اقتصادی آن استان‌ها مخفیگاه متهمان را شناسایی و آنان را دستگیر می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهمان تاکنون حدود ۴ بیلیون ریال (۴۰۰ میلیارد تومان) با ترفند‌های تبلیغی دروغین و وعده پرداخت سود‌های هنگفت ماهیانه و سالیانه از ۹۰۰ نفر کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: زن و شوهر کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

او تصریح کرد: افراد سودجو غالباً از سادگی و زود باوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغوا کننده و دروغین در شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکنند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.