استاندار کرمانشاه:
مردم جایگاه مهمتری در کشور دارند که یکی از مصادیق آن برگزاری انتخابات است

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در مراسم تجلیل از واحد‌های تولیدی و خدماتی حامی حقوق مصرف کنندگان که امروز (۹ اسفند) برگزار شد، با بیان اینکه صد‌ها سال مردم ما در سطوح مختلف کشور جدی تلقی نمی‌شدند، گفت : امروز مردم جایگاه مهمتری در کشور دارند که یکی از مصادیق آن برگزاری انتخابات از جمله انتخابات پیش رو در یازدهم اسفند است.

استاندار کرمانشاه برخورداری از آزادی و حق انتخاب را یکی از موهبت‌هایی دانست که در سایه انقلاب اسلامی نصیب مردم شده و افزود: اگر امروز نگاهی به فهرست نامزد‌های انتخابات پیش رو بیندازیم مشاهده می‌کنیم از هر قشر و سطحی نامزد داریم و هر کس که علاقمند به معرفی خود بوده، توانسته در عرصه انتخابات وارد شود.

صحرایی با بیان اینکه در چنین شرایطی دست مردم برای انتخاب باز است، تاکید کرد: در هر صورت با برگزاری انتخابات هشت نفر از استان کرمانشاه راهی مجلس خواهند شد، اما بسیار مهم است که افراد اصلح و با رای حداکثری به مجلس راه یابند.

وی گفت: وقتی پشتوانه رای نمایندگان بیشتر باشد، هم می‌توانند بهتر کار کنند و هم اثرگذاری آن‌ها بیشتر خواهد شد.

به گفته استاندار کرمانشاه، اگر هشت نماینده توانمند که با یکدیگر هم افزایی داشته باشند راهی مجلس شوند، برای کشور و استان چند ۱۰ برابر موثرتر خواهند بود.

صحرایی بر لزوم انتخاب افرادی تاکید کرد که در شأن و شخصیت مردم استان باشند و بتوانند در محافل داخلی و خارجی وجهه خوبی از خود نشان دهند.

وی از دغدغه‌های تولیدکنندگان که در این نشست مطرح شد نیز یاد کرد و گفت: بخشی از این دغدغه‌ها ملی بوده و تحت تاثیر تحریم‌ها و شرایط بیرونی و درونی کشور است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه با وجود همه این سختی‌ها به لطف الهی حرکت همراه با شتاب در کشور در حال شکل‌گیری است که حتی مورد اعتراف بدخواهان قرار گرفته، افزود: در استان کرمانشاه نیز با وجود برخی مشکلات اقدامات خوبی انجام شده است.

صحرایی گفت: کرمانشاه مجموعه‌ای از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را در اختیار دارد که هنوز آنطور که باید خود را نشان نداده و باید برای استفاده از این ظرفیت‌ها تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی گازدار شدن شهر مرزی ازگله به عنوان آخرین شهر استان را نمونه‌ای از این اقدامات رو به جلو دانست که ظرف ۹ ماه کار جهادی انجام شد و عنوان کرد: برای این طرح ۸۵۵ میلیارد ریال هزینه شد که اگر می‌خواستیم با همین پول برای مردم کپسول گاز رایگان تهیه کنیم برای ۳۰ سال کافی بود، اما ما تکمیل زیرساخت‌ها و حفظ کرامت مردم را در اولویت داشتیم.

صحرایی یکی دیگر از دستاورد‌هایی که اقدامی رو به جلو محسوب شده و حاصل پیگیری‌های چند وقت اخیر بود را ثبت پنجم مرداد ماه و سالروز عملیات مرصاد به نام روز ملی کرمانشاه در شورای فرهنگ عمومی کشور دانست و اظهار کرد: گام بعدی این است که این تصمیم از سوی شورای فرهنگ عمومی به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام و مصوب شود و در نهایت در تقویم کشور برای همیشه ثبت گردد.

وی روز ملی کرمانشاه را فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و معرفی تولیدات استان اعلام کرد و ادامه داد: تقاضا داریم همه فعالین اقتصادی این روز را فرصتی برای تبلیغ تولیدات استان در فضای داخل و خارج کشور قرار دهند.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: به علاوه برپایی یک همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری برای پنجم مرداد سال آینده در نظر گرفته شده تا فرصتی برای معرفی کرمانشاه باشد .