تشکیل ۲۸ پرونده تخلف انتخاباتی در استان کرمانشاه

حمیدرضا کریمی، دادستان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با اشاره به فاصله اندک باقی مانده تا زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، گفت : از چند ماه پیش مجموعه مدیران ارشد و دستگاه‌های اجرایی استان با تلاش زیادی مقدمات لازم را برای برگزاری انتخابات باشکوه در استان فراهم کرده اند. 

وی افزود: طی این مدت فرایند‌های انتخابات به خوبی در استان طی شده و در یک هفته اخیر هم که تبلیغات کاندیدا‌ها آغاز شده، فضای پرشور و نشاطی را در استان شاهد بوده ایم. 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: طبق رصد‌های صورت گرفته بسیاری از کاندیدا‌ها و ستاد‌های انتخاباتی در یک فضای آرام و بدور از تنش به تبلیغ پرداختند که جای قدردانی دارد. 

وی به برخی از تخلفات انتخاباتی در این ایام هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی این مدت ۲۸ پرونده تخلف انتخاباتی در دادسرای کرمانشاه تشکیل شد که ۶ فقره آن مربوط به مدیران دستگاه‌های اجرایی بوده است. 

کریمی خاطرنشان کرد: از این تعداد چند پرونده به دلیل تخلف انتخاباتی کاندیدا‌ها بوده و ۱۳ پرونده هم مربوط به تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی است. 

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه کاندیدا‌ها تنها تا ساعت ۸ صبح فردا (۱۰ اسفند) فرصت تبلیغ دارند، اعلام کرد: از ساعت ۸ صبح فردا تبلیغات کاندیدا‌ها ممنوع است و هیچ کاندیدایی حق تبلیغات ندارد. 

وی از فراهم بودن بستر‌ها برای برگزاری یک انتخابات امن، پرشور و رقابتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: مردم ما بار دیگر با حضور حداکثری در انتخابات تمام توطئه‌های دشمنان را نقش برآب می‌کنند و در تعیین سرنوشت خود نقش آفرین خواهند بود. 

کریمی با دعوت از مردم کرمانشاه برای حضور در پای صندوق‌های رای، اظهار کرد: مردم شهید پرور کرمانشاه همواره در طول سال‌های گذشته ثابت کرده اند که پای آرمان‌های این انقلاب، شهدا و امام شهدا ایستاده اند و این بار هم با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رای خاری در چشم دشمنان خواهند شد .