کاربران شبکه‌های اجتماعی از حضور مردم پای صندوق‌های رأی نوشتند

با مشارکت گسترده مردم پای صندوق‌های رأی کاربران شبکه‌های اجتماعی در توییت‌هایی از حال و هوای صندوق‌های رأی و رأی دادن مردم نوشتند. برخی‌ها نیز از علت‌های رأی دادن خودشان و اطرافیانشان نوشتند. گروهی نیز به ثبت تصاویری از حوزه‌های رأی دهی پرداختند. کاربران حضور پرشور را پیروزی نهایی مردم دانستند و آرزو کردند نمایندگان آینده و مسئولان قدر این حضور و مشارکت را بدانند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور کرده‌ایم. 

 عبدالله گنجی:
‏حاج آقا قرائتی و جانبازی با تخت در حوزه رأی گیری. این‌ها حتماً معنای رأی را فراتر از انتخاب این و آن می‌دانند. این عمل را مجاهدت می‌دانند که مشقت مقدمه آن را پذیرفته‌اند.

سجاد صدیقی:
دقت کردید! بیشترین دفاع و بیشترین دعوت به جمهوریت در کشور ما، توسط رکن اسلامیت یعنی، ولی فقیه رقم می‌خورد و بیشترین حمله و بیشترین ضربه به جمهوریت نظام توسط غربزده‌ها، رقم خورده است. ‎#انتخابات

امیرفروغی:
دورانی در این کشور گذشت که مأمور سفارت روسیه یا انگلیس معشوقه دیگری رو با قلدری تصاحب میکرد کسی حق مخالفت نداشت! رأی دادم به پاس خون‌هایی که برای وطن ریخته شد تا مردم حق انتخاب داشته باشن خصوصاً شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران.

نوید مستفیضی:
پیرمرد و پیرزن تبریزی میگفتن برای ایرانمون اومدیم. ‎#انتخاب_مردم
 کاربری با نام «کاپیتان»:
تاریخ قلمت بشکند اگر به آیندگان نگویی در زمانه‌ای که خودتحقیری در ایران موج میزد و در حجم بالای حملات رسانه‌ای، خوراک، دروغ و تحریف بود، مرد بزرگواری محکم به دوربین زل زد و گفت: آینده روشن است و نزدیک است رهایی از گرفتاری‌ها و امیدوار باشید. ‎#انتخاب_مردم ‎#میدان_انتخاب

وحید طهماسبی:
رأی خواهم داد حتی اگر تنها یک نفر کاندیدای مورد تأیید من باشد. بگذار تاریخ بداند که ما حتی نحیف‌ترین جوانه‌های امید را پاس داشتیم.

احسان مازندرانی:
امروز ۱۱ اسفند است... جمعیتی از فامیل را به صرف صبحانه و سپس رأی دادن به اکثر کاندیدا‌های لیست ‎#صدای_ملت و چند نفر دیگر دعوت کردم. 

نیما بوالحسنی:
ما هم به ندای فَاستَبِقوا الخَیرات حضرت یار لبیک گفتیم. ‎#همه_آمدیم

حمید خراسانی:
این همه تبلیغ کردند برای رأی ندادن اومدم می‌بینم سرتاسر خیابون جای پارک نیست، دوبله باید پارک کنم. مردم اینطوری پای کار نظام‌اند. 

مصطفی وثوق‌کیا:
پایان دادن به انحصار‎ شناسنامه در رأی‌گیری یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های این دوره انتخابات است. چقدر در دوره‌های قبل افراد به خاطر فقدان شناسنامه نتوانستند رأی بدهند. 

شهاب اسفندیاری:
خبرنگار از خانم خانه‌دار که اول صبح آمده رأی بدهد می‌پرسد برای چه آمدید؟ پاسخ کوتاه، اما قاطع است: «نمی‌خوام دشمن‌شاد بشیم». مرحبا به این بینش سیاسی، عزت نفس و عِرق ملی.

محمدصالح سلطانی:
ما با برگه‌های رأی، این کاغذ‌های کوچک سرنوشت‌ساز، آینده را می‌سازیم و فردا را با رنگ امید نقش می‌زنیم... 

مرسده جوان:
رأی دادن که چیزی نیست! ما برای قدرت اسلام، برای حفظ انقلاب، برای ایران قوی «جان» میدیم! ‎#من_ رأی_میدهم

محمدمهدی همت:
امروز که رسانه‌های بیگانه، دشمنان داخلی و خارجی و دوستان خائن و جاهل یکصدا شده‌اند که «رأی ندهید»، بیشتر یاد حرف پدر شهیدم حاج محمد ابراهیم همت می‌افتم که می‌فرمود: «هر موقع در مناطق جنگی راه را گم کردید نگاه کنید آتش دشمن کدام سمت را می‌کوبد، همان جبهه خودی است.» چشم‌های پدرم نقشه راه من است، به مسیر چشم‌های شهدا ایمان داشته باشید. 

محمدحسین چاووشی:
شما برگه رأی می‌بینید که داره میره توی صندوق؛ من تخریب کننده اتاق فکر دشمن رو می‌بینم! ارواحنا فداه...

مرتضی ارکینی:
با همه گلایه‌هایمان رأی خواهیم داد و به امید خدا این پرچم برافراشته خواهد ماند تا زمان تحویل آن به‌دستان مبارک آقا امام زمان (عج). ‎#انتخابات_قوی_ایران_قوی

منبع: روزنامه جوان