شورای همکاری خلیج فارس: جنگ در غزه فوراً متوقف و امدادرسانی آغاز شود

 به نقل از اسپوتنیک عربی، در بیانیه وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشست مشترک با نمایندگان مصر، اردن و مغرب در پایان اجلاس امروز (یکشنبه) خود در ریاض آمده است که هر گونه توجیه و بهانه ای را برای ادامه تجاوز رژیم اسرائیل به نوار غزه و تلاش ها و اقدامات این رژیم برای کوچاندن فلسطینی ها از این بخش خاک فلسطین را مردود می دانیم.

وزرای امور خارجه حاضر در این نشست همچنین تاکید کردند: رژیم اسرائیل باید احکام دیوان بین المللی دادگستری برای جلوگیری از نسل کشی فلسطینی ها را اجرا کند.

ساعاتی پیش نیز «جاسم البدیوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نشست مشترک اعضای این شورا و نمایندگان مغرب، اردن و مصر گفت: ما بر ایستادگی در کنار ملت فلسطین در غزه تاکید می‌کنیم و خواستار توقف جنگ هستیم.

وی افزود: ما همچنین خواستار ارسال کمک‌های انسانی و امدادی به نوار غزه هستیم.

وزارت بهداشت فلسطین ظهر امروز یکشنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۹ مورد جنایت طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۰ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۷۷ نفر دیگر را زخمی کرد. به این ترتیب شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۰ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

این وزارتخانه افزود: در این مدت، ۷۱ هزار و ۷۰۰ شهروند فلسطینی نیز زخمی شده اند.

با گذشت نزدیک به ۵ ماه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حالی که تلاش میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان به جنایت خود ادامه داده و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه ای دیگر هستند.

رژیم صهیونیستی در کنار تجاوزهای بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی نیز اوضاع را فاجعه بارتر کرده است.

منبع : ایرنا