تشکر توماس باخ از خسروی وفا برای ابتکار عمل در برگزاری مراسم سده المپیک

برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور و از سوی کمیته ملی المپیک مراسمی تحت عنوان سده المپیک مورخ سوم بهمن ماه در سالن بین المللی اجلاس سران برگزار شد که طی آن با حضور وزیر ورزش و جوانان و جمع کثیری از روسای فدراسیون‌های ورزشی، مدیران، معاونین، پیشکسوتان، قهرمانان و اصحاب رسانه ضمن رونمایی از تنها صدای ماندگار مرحوم تختی، از مدال آوران تاریخ المپیک ایران (۱۹۴۸ لندن لغایت ۲۰۲۰ توکیو) به همراه خانواده هایشان با اهداء مدال افتخار، شناسنامه قهرمانی، لوح تقدیر و کتابچه مدال آوران المپیک، تجلیل به عمل آمد که به همین منظور رئیس کمیته بین المللی المپیک با ارسال نامه‌ای به محمود خسروی وفا از برگزاری این مراسم تشکر کرد.

در متن نامه ارسالی کمیته بین المللی المپیک (IOC) آمده است:

جناب آقای محمود خسروی وفا

 ریاست محترم کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام،

 بدینوسیه از نامه اخیر جنابعالی در خصوص مراسم بزرگداشت مدال آوران المپیک ایران که در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) در تهران برگزار شد تشکر می‌نمایم.

اجازه می‌خواهم از ابتکار عمل جنابعالی در برگزاری مراسم بزرگداشت دستاورد‌های ورزشکاران ایرانی و خانوادهایشان تشکر و قدردانی نمایم. خبر، فیلم‌ها و تصاویری که به اینجانب ارسال نمودید نمایانگر برگزاری مراسمی خاص، با شکوه و تاثیر گذار بود.

به امید موفقیت ورزشکاران ایرانی در سال مهم بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ هستم، آرزو می‌کنم همه ورزشکاران ایرانی شرکت کننده در بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ موفق و سربلند باشند.

با تجدید احترام، ارادتمند

 توماس باخ