انتخابات، نشانگر بلوغ دینی، معنوی و سیاسی مردم است/ رمضان، ماهی برای تطهیر از گناهان

حجت الاسلام نوفرستی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع المهدی (عج) گفت: حضور مردم در عرصه انتخابات به تعبیر مقام معظم رهبری یک جهاد بود چرا که دشمنان در این خصوص هزینه‌های زیادی کردند تا مردم حضور کمرنگی داشته باشند، اما مردم با حضور خود و جهاد سیاسی به فرمان رهبر جامعه لبیک گفتند.

او افزود: حضور همیشگی مردم پای صندوق‌های رأی، نشانه رشد و بلوغ سیاسی آنان و باور به نقشی است که هریک از آحاد مردم می‌توانند در سرنوشت خویش داشته باشند.

حجت الاسلام نوفرستی عنوان کرد: ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی از متن به حاشیه آمد و مردم با رأی خود در سرنوشت کشور تأثیرگذار هستند.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: مشارکت بالای مردم خراسان جنوبی در انتخابات ۱۱ اسفند نشانگر بلوغ دینی، معنوی و سیاسی آنان است و براساس تأکیدات مقام معظم رهبری، منتخبان مردم مراقبت کنند با سخنان اختلاف‌برانگیز و دشمن‌پسند، شیرینی حضور در انتخابات را به کام ملت ایران تلخ نکنند.

او ادامه داد: منتخبان جدید ملت باید تلاش کنند مجلس انقلابی و در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم؛ با پیروزی انقلاب اسلامی، جبهه جدیدی بر مبنای مردم‌سالاری اسلامی تشکیل شد که طبیعتا در مقابل جبهه لیبرال دموکراسی غربی قرار گرفته است.

حجت الاسلام نوفرستی تصریح کرد: سر برآوردن الگوی مردم‌سالاری اسلامی در ایران موجب به خطر افتادن منافع جبهه دموکراسی غربی و آغاز مخالفت‌های مستمر این جبهه با نظام اسلامی شد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: جنگ غزه خیلی از سیاست‌های پلید استکبار جهانی را رو کرد، اما نظام اسلامی ما نه ظلم می‌کند و نه ظلم را می‌پذیرد و همواره مدافع مظلومان عالم بوده است.


بیشتر بخوانید


او با اشاره به اینکه امروز جبهه حق رو به گسترش است و تشکیل جبهه بزرگ مقاومت متأثر از جمهوری اسلامی ایران بوده، گفت: باید پرچم مبارزه با ظلم و استکبار جهانی که از ائمه اطهار (ع) به ما ارث رسیده را همیشه بلند نگه داریم و نسل به نسل این نهضت بزرگ را به صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) بسپاریم.

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به ابتکار امام خمینی (ره) است و باید فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داشت و با جهاد تببین راه شهدا را ادامه دهیم.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: یاد شهدا برای ما درس است و همیشه راه درست را به ما نشان داده‌اند همچنان که از شخصیت حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مکتب یاد شده است.

او گفت: شهدا رسالت خودشان را به نحو احسن انجام دادند و امروز ما باید با تلاش وافر و جهاد تبیین راه شهدا را روشن نگه داریم.

حجت الاسلام نوفرستی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ماه مبارک رمضان ماه برکت و مغفرت است و نزد خداوند بهترین ماه است، مقام این ماه عظیم و کرامت و شرافت و فضیلتش بر سایر ماه‌ها بسیار است لذا در این ماه قرآن نازل شد و باید دل‌ها پاک باشد تا بهره لازم را از این ماه بگیریم.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان این است که خودمان را از گناه و آلودگی حفظ کنیم و این ماه فرصت کمیابی برای تطهیر از گناهان با انجام فرایض دینی و رهایی از آتش دوزخ و چشیدن لذت تقرب الهی است.