دستگیری گروگانگیر مسلح در گرمسار / مدیرکارخانه گلوله خورد

سرهنگ سیدعلی میراحمدی گفت: ظهر امروز برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه در یکی از کارگاه‌های شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار، فردی با سلاح گرم اقدام به تهدید مدیر کارخانه کرده است، در کمترین زمان ممکن پلیس در محل حاضر شد.

وی به تایید صحت خبر و اعزام نیروی واکنش سریع ماموران یگان امداد و نوپو به محل حادثه اشاره و ادامه داد: قبل از حضور پلیس در محل، فرد مهاجم با یک قبضه سلاح گرم اقدام به زخمی کردن مدیر کارخانه کرده بود که مصدوم سریع به بیمارستان اعزام شد.

به گفته سرهنگ میراحمدی، متهم در ادامه با گروگانگیری ۲ نفر، با یک دستگاه خودروی سواری از محل متواری شد که با اقدام سریع ماموران انتظامی دستگیر و گروگان‌ها آزاد شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیس، علت اصلی درگیری خود با مدیر کارخانه را اختلافات مالی عنوان کرد، گفت: شهروندان بدانند که این گونه اقدامات خشن با واکنش قاطع و بی‌مهابای پلیس مواجه خواهد شد و مدافعان امنیت، اجازه نخواهند داد به هیچ قیمتی به امنیت روانی مردم خدشه ای وارد شود.

رییس کل دادگستری استان سمنان نیز گفت: تحقیقات اولیه پرونده و تفهیم اتهام گروگان‌گیر انجام و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

محمدجعفر عبدالهی بیان کرد: چنانچه بین افراد اختلافی بروز می‌کند، از دستگاه قضایی مطالبه استیفای حقوق قانونی خود را کنند و زیبنده نیست تسویه‌حساب‌ها به صورت شخصی اتفاق بیفتد.

رییس کل دادگستری تأکید کرد: نداشتن مدیریت روانی و بی‌توجهی به ابعاد قانونی از سوی گروگان‌گیر در این حادثه به بروز برخورد عبرت آموز منجر شد. زیرا حفظ و تأمین امنیت اجتماعی جامعه خط قرمز دستگاه قضایی استان سمنان است و بدون مماشات رفتار خواهد شد.

منبع: ایرنا