یک هزار و ۷۱۹ در ساوه‌ به پویش بهرفت پیوستند

سید لقمان حسینی روز دوشنبه با اشاره به اینکه پویش بهرفت از جمله برنامه های خدمات نوروزی این جمعیت است که از ۲۴ اسفند سال گذشته آغاز و بر اساس مصوبه ستاد خدمات سفر استان مرکزی تا ۲۴ فروردین سال جاری ادامه دارد اظهار کرد: پویش بهرفت توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با مشارکت سازمان‌های مختلف از وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهور اجرا می‌شود، شامل برنامه‌های متنوعی برای افزایش آگاهی رانندگان و تشویق آنها به رانندگی قانونمند است.

وی با تاکید بر نقش بررسی خودرو از لحاظ فنی توسط رانندگان در کاهش سوانح، در خصوص محورهای اصلی پویش «بهرفت» بیان کرد: رعایت سرعت مجاز و سبقت ممنوع، توقف در حین استفاده از تلفن همراه، توقف در حین خستگی و خواب آلودگی، بستن کمربند ایمنی برای خود و سرنشینان و استراحت ۱۵ دقیقه‌ای پس از هر ۱.۵ ساعت رانندگی از جمله محورهای میثاق نامه پویش «بهرفت» با رانندگان است.

وی برپایی غرفه دوستدار کودک در ایستگاه ها را از دیگر خدمات نوروزی این جمعیت اعلام کرد و گفت: ۲ هزار و ۱۲۰ کودک و نونهال در این مدت از این طرح بهره مند شده اند و که در آن جامعه هدف با قرار گیری در محیطی با شور نشاط لذت سفرهای نوروزی برای آنان ۲ چندان می شود.

حسینی یادآور شد: همچنین در این مدت یک هزار و ۵۹۸ مسافر از خدمات اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، آسیب پذیر، ۴۵۰ مسافر از غرفه های ف هنری و خیمه نماز، ۵۷۷ نفر از طرح یاس، ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از پایش فشار خون، یک هزار و ۳۰۰ نفر از توزیع بسته های غذایی افطار، ۲۷۱ نفر از پویش سبز (حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و کشت نهالکاری) بهره مند شده اند.

رییس جمعیت هلال احمر ساوه اظهار کرد: همچنین در این مدت گروه های امداد جاده ای هلال احمر در ۲۵ حادثه به ۲۱ مصدوم خدمت رسانی کرده و مصدومان چهار خودرو را نیز رهاسازی کرده اند.

جمعیت هلال احمر ساوه در طرح نوروزی در یک پایگاه شهری، ۲ پایگاه امداد و نجات جاده ای و یک پایگاه سیار به مسافران خدمت ارائه می کند.

جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از نهادهای بزرگ مردم نهاد شهرستان ساوه با تکیه بر توان ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از داوطلبان و اعضای این جمعیت در طول سال خدمات مختلفی را از جمله امداد رسانی در طرح سفرهای نوروزی، تابستانی و اوقات فراغت ارایه می‌کند که ۱۰۰ نفر از این داوطلبان آموزش‌های لازم در خصوص خدمات سفر را فرا گرفته‌اند.