آغاز به کار هشتمین جشنواره ملی فانوس در فارس

محمدمحسن سرخوش به تشریح جزئیات فراخوان هشتمین جشنواره ملی «فانوس» استان فارس پرداخت و گفت: این جشنواره با اعلام فراخوان از امروز کار خود را در استان فارس آغاز کرد.

او با بیان اینکه این جشنواره ویژه تولیدات هنری و سینمایی حوزه دفاع مقدس است، گفت: نقش ولایت و رهبری در پیشبرد دفاع مقدس و آرمان‌ها و تداوم آن، نقش مردم در دفاع مقدس، نقش زنان در دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران دفاع مقدس (رزمندگان، جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا و...) سبک زندگی رزمندگان و شهدا از موضوعات جشنواره ملی فانوس است.

سرخوش با اشاره به اینکه سفر‌های راهیان‌نور نمایش علنی و توصیفی دفاع مقدس برای مردم به ویژه نسل آینده کشور است، بیان کرد: سفر‌های راهیان نور و نسل امروز «تاثیر بازدید از مناطق و یادمان‌های دفاع مقدس بر زائران راهیان نور و به ویژه نسل جوان» نیز جزو موضوعات جشنواره قرار دارد.

مدیر امور هنری و سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در خصوص بخش‌های هنری هشتمین جشنواره ملی فانوس نیز گفت: هنرمندان می‌توانند آثار خود را در ۵ بخش «هنر‌های نمایشی» شامل تئاتر صحنه ای، تئاتر خیابانی و متن نمایشنامه «هنر‌های تجسمی» عکس، نقاشی دیجیتال، نقاشی دستی، طراحی، پوستر و بیلبورد «فیلم و سریال» سریال داستانی، فیلم داستانی بلند و کوتاه، تله تئاتر، انیمیشن، مستند بلند و کوتاه و نماهنگ «موسیقی و سرود» موسیقی باکلام و بی کلام، سرود دانش آموزی و هم خوانی «رادیویی» نمایش رادیویی و پادکست تا تاریخ ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۳ ارسال کنند.

دبیر هشتمین جشنواره ملی فانوس استان فارس از اختصاص بخش ویژه دانش‌آموزی به این جشنواره خبر داد و تاکید کرد: دانش‌آموزان نیز می‌توانند در بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، نقاشی، فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای و عکس در جشنواره شرکت کنند.

او با اشاره به نحوه ارسال آثار نیز اظهار کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس شیراز، چهار راه غدیر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس ارسال کنند همچنین می‌توانند برای دریافت جزئیات بیشتر با شماره تماس‌های ۰۷۱۳۷۲۵۵۸۱۰ داخلی ۱۰۷ و ۰۹۱۷۶۱۴۱۴۷۸ (سرخوش) تماس حاصل کنند.

سرخوش با بیان اینکه اختتامیه جشنواره استانی مرداد ماه برگزار می‌شود، بیان کرد: برگزیدگان مرحله استانی به مرحله ملی که در شهریورماه ۱۴۰۳ به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شوند، راه خواهند یافت.

دبیر هشتمین جشنواره ملی فانوس استان فارس در پایان سخنان خود تاکید کرد که کلیه آثار ارسالی باید از تولیدات سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ باشد.