یک میلیون و ۵۰۰ نوآموز کشور امسال کلاس اولی می‌شوند

حجت اله الماسی عصر سه‌شنبه در همایش مدیران مدارس استثنایی و مدیران مراکز جامع سنجش سلامت نوآموزان شیراز افزود: سنجش آنها از آذرماه پارسال آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه امسال هم ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تاکنون سنجش ۹۷۰ هزار نو آموز انجام شده و کار سنجش ۵۳۰ هزار نوآموز همچنان در حال انجام است اما فارس نخستین استانی است که پیش از مهلت تعیین شده کار سنجش نوآموزان خود را به پایان رساند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده، مراکز سنجش فارس امروز کار سنجش همه ۷۶ هزار نوآموز خود را انجام داد.

الماسی یادآور شد: طرح سنجش سلامت نوآموزان در سال تحصیلی جاری با چند تغییر اساسی رو به رو شده است و سنجش موقت امسال به سنجش دائمی در طول سال تبدیل شده است.

وی گفت: تبدیل سنجشگران عادی به آزمونگرهای متخصص و درمانگر در مراکز سنجش از دیگر تغییرات طرح سنجش در سال تحصیلی پیش رو است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اضافه کرد: طرح ملی آموزش و مشارکت خانواده در توانبخشی نوآموزان از امروز به صورت آزمایشی در فارس آغاز شد.

الماسی توضیح داد: در مرحله بعد از سنجش نوآموزان، با هدف توان بخشی نوآموزان نیازمند، از ظرفیت مشارکت خانواده‌ها بویژه افراد موثر خانواده بهره مند می‌شویم.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش گفت: در گذشته توان بخشی نوآموزان تنها در مراکز جامع سنجش آموزش توانبخشی و توسط مربیان متخصص انجام می‌شد، اما در طرح جدید، خانواده‌ها با دریافت آموزش‌های لازم و مقدماتی در کنار مراکز جامع و مربیان، تکمیل کننده توانبخشی کودکان خود می‌شوند.