استقبال از مسافران در فارس در تعطیلات عید فطر

محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ در حاشیه مراسم استقبال از مسافران ورودی به شیراز به استمرار فعالیت ستاد خدمات سفر در این استان اشاره و اظهار کرد: خدمت‌رسانی به مسافران تا پایان تعطیلات عید سعید فطر در استان فارس همچنان ادامه دارد.

اوگفت: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروزی برای رفاه حال مسافران، ساعات بازدید اماکن تاریخی با افزایش همراه شد، هم اکنون این روند تا پایان تعطیلات عید سعید فطر ادامه خواهد داشت. 

ثابت اقلیدی، به حضور گسترده مسافران نوروزی در فارس اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر ازگردشگران و مسافران برای انتخاب این استان به عنوان مقصد سفر در این ایام گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی در کنار آثار شاخص تاریخی استان، نوروزگاه‌ها و همچنین برپایی نمایشگاه‌های تخصصی صنایع‌دستی در همه شهرستان‌ها تاثیر بسزایی در معرفی آداب و رسوم مردم فارس به مسافران در این ایام داشت که مورد توجه مسافران هم قرار گرفت و شاهد توزیع سفر هم در این ایام نیز بودیم.

او گفت: تعدد و تنوع جاذبه‌های مذهبی، تاریخی و گردشگری به ویژه طبیعی موجود در فارس این استان را به منطقه‌ای چهارفصل تبدیل کرده و هرساله در این ایام سال شاهد حضور بیشتر گردشگران در این استان هستیم.

ثابت اقلیدی با اشاره به اینکه همواره در تلاش هستیم با همکاری همه دستگاه‌ها و اعضای ستاد خدمات سفر شرایط مناسب و مطلوبی را برای حضور گردشگران در استان مهیا کنیم، افزود: به طور حتم بازدید‌های نظارتی از همه تأسیسات گردشگری و خدمات رسان در تعطیلات عید سعید فطر همچنان ادامه دارد.

او، با مثبت ارزیابی کردن اقدامات و فعالیت‌های ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان در نوروز امسال، همدلی، توجه و احساس مسئولیت همه اعضای این ستاد را باعث افزایش رضایت‌مندی مسافران و گردشگران نوروزی ورودی به این استان عنوان کرد.

ثابت اقلیدی بیان کرد: پیش بینی می‌شود سفر به استان فارس در تعطیلات عید سعید فطر امسال با افزایش چشمگیری همراه باشد.

امروز طی مراسمی که در ورودی شهر شیراز (دروازه قرآن) برگزار شد، مسافران مورد استقبال و خوش آمد گویی قرار گرفتند.