آقازمانی: پرسپولیس برابر ملوان محکوم به برد است/ باید سرخابی‌ها را به اهلش بسپارند

سامان آقازمانی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازی سرخپوشان برابر تیم ملوان در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: تیم پرسپولیس در وضعیت خوبی قرار گرفته است. تیمی هست که با آمدن اوسمار بهتر شده است. البته من انتقادات بسیاری از این مربی داشتم، اما به مرور زمان می‌بینم که پرسپولیس جان تازه‌ای گرفته و بازی خوبی از خود نشان می‌دهد. بازیکنان، اوسمار را پذیرفتند و او دارد خوب کار می‌کند. جا دارد از اوسمار تشکر کنیم.

او افزود: امسال تیم ملوان خوب نتیجه گرفته است و شرایطی دارد که می‌تواند برای تیم پرسپولیس خطرناک باشد مخصوصا بازیکنانی که در دفاع و حمله این تیم شمالی هستند خیلی خوب بازی می‌کنند و نباید از این نکته بگذریم که ملوان، مربی پرسپولیسی به نام تارتار دارد و این مربی انگیزه‌های زیادی جلوی پرسپولیس دارد و مطمئن باشید هم بازی سخت و هم زیبا از سوی ۲ تیم خواهیم دید.

آقا زمانی درباه تقابل میلاد سرلک و محمد عمری مقابل تیم سابقشان پرسپولیس گفت: این از جذابیت‌های این بازی است. به هر حال ۲ بازیکنی که در نیم فصل اول در پرسپولیس بودند و برای این تیم زحمت کشیدند و بازیکنان خوبی بودند، اما به خاطر گذراندن خدمت سربازی به تیم ملوان رفتند. تمام این بازیکنان نسبت به لباسی که می‌پوشند  متعهد هستند و انگیزه این ۲ بازیکن خیلی زیاد است تا خودشان را نشان بدهند. به هر حال دوباره این ۲ بازیکن به پرسپولیس برمی گردند و می‌گویند ما بازیکنانی بودیم که می‌توانستیم به سرخپوشان کمک کنیم. به نظرم بازی قشنگی خواهد شد. با توجه به اینکه در زمین خودمان بازی می‌کنیم و محکوم به برد هستیم   و برای قهرمانی نیاز به برد این بازی داریم. اکنون یک امتیاز با صدر جدول فاصله نداریم و مطمئن باشید تیم استقلال در بازی‌های آینده اش امتیاز از دست می‌دهد و ما می‌توانیم به ایگاهی که مستحقش بودیم و هستیم برسیم.

او افزود: البته باید از گل محمدی تشکر کنیم و او در این چند فصل زحمت کشید و به خاطر یکسری از مسائل که بی برنامگی ۲ طرف بود از پرسپولیس رفت و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره نبود بیرانوند در این بازی و جانشینی امیر رفیعی به جای گلر ملی پوش کشورمان  گفت:  علیرضا بیرانوند برای هر تیمی یک وزنه به حساب می‌آید و ما نباید از  اینکه این گلر را نداریم شاد باشیم. البته رفیعی با توجه به اینکه در بازی قبلی گلری خوبی انجام داد و توانست خودش را نشان بدهد و این جای امیدواری و شادی برای ما دارد که یک گلر جدید به ایران معرفی شده است. رفیعی باید قدر خود را بداند و فکر نکند فقط برای این بازی و چند بازی بعدی هست. او فکر کند که بازی‌های بیشتری در ادامه مسیر  باید برای پرسپولیس انجام بدهد. مطمئنا اوسمار به رفیعی ایمان دارد و به او  اعتماد کرده است می‌تواند در ادامه راه بازی‌های بیشتری را درون دروازه قرار بگیرد. او می‌تواند خودش را به عنوان گلر جوان نشان بدهد و ان شا الله بتواند چندین سال برای پرسپولیس دروازه بانی کند.

آقا زمانی درباره اینکه اختلاف نظر بین تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بر سر مصدومیت بیرانوند وجود دارد، بیان کرد: هر جا مصدومیت اتفاق افتاده، فرقی نمی‌کند. به هر حال در زمین تمرین اتفاق می‌افتد و سهل انگاری نبوده است. ما باید اتفاقات رخ داده را کنار بگذاریم و به فکر این باشیم که زودتر علیرضا را به میادین بازگردانیم. به نظرم  هم تیم ملی و هم باشگاه پرسپولیس نیاز به بیرانوند دارند  پس ما باید حاشیه‌ها را کنار بگذاریم و به این فکر کنیم که بیرانوند را زودتر برسانیم، چون گلر مثل فوتبالیست نیست که فقط از پایش استفاده کند و  دست یکی از ابزار دروازه بان است. همچنین  بیرانوند را باید درست و اصولی به مسابقات برگردانیم نه اینکه فقط یکی، ۲ بازی بتواند بازی کند و دوباره مصدوم شود.

او درباره اینکه باشگاه پرسپولیس به خاطر مالکیت مشترک هنوز نتوانسته  مجوز حرفه‌ای را دریافت کند، گفت: چندین سال است که مسئولان ورزش کشور می‌گویند سرخابی‌ها را می‌خواهیم واگذار کنیم، اما تاکنون این کار را نکردند. به نظرم نباید این موضوع را سیاسی کنند و این ۲ باشگاه را به دست اهلش، عاشقانشان  و پیشکسوتان بدهند. اکنون این ۲ باشگاه را گوشت قربانی کردند  تا خر خود را از روی پل بگذرانند و وجهه شان را پایین آوردند. یک روز به سازمان تامین اجتماعی می‌دهند و روز دیگر به بانک منتقل می‌کنند و این خیلی زشت است.

آقا زمانی درباره اینکه سرخابی‌ها در بورس خریداری ندارند، گفت: به نظرم باید سهام سرخابی‌ها در فرابورس بگذارند که قیمتشان  معقول باشد و مردم بتوانند از سهام این ۲ باشگاه استفاده کنند. به نظرم قیمت کذایی گذاشتند و کسی نمی‌آید این ۲ باشگاه را بخرد. آنها چه درآمدی دارند تا افراد و شرکت‌ها برای خرید این ۲ باشگاه پیشقدم شوند. مسئولان درصدی از سهام را در بورس گذاشتند، اما هنوز بقیه سهام را در بورس نگذاشتند. آقایان! ۲ سهامدار عمده می‌گذاشتید و بقیه سهام را در بورس قرار می‌دادید. شما نمی‌خواهید وضعیت  مالکیت این ۲ باشگاه را مشخص کنید. با توجه به اینکه پرسپولیس و استقلال جزو تیم‌های پرطرفدار هستند متاسفانه  نمی‌گذارند دست اهلش بیفتد.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره پیش بینی اش از نتیجه بازی پرسپولیس و ملوان گفت: به نظرم نتیجه بازی ۲ بر یک به نفع پرسپولیس خواهد شد.