ضرورت راه‌اندازی کانال مالی به جای سوئیفت

ابراهیم رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، در نشست مشترک پارلمانی کشور‌های عضو بریکس ضمن محکومیت حوادث تروریستی اخیر در روسیه و حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، تروریسم دولتی و ناامنی بین المللی را یکی از مشکلات و چالش‌های مهم جهان خواند.

وی در ادامه گفت: بدترین نوع تروریسم، تروریسم دولتی است. نمونه بارز این نوع از تروریسم را در نوار غزه شاهد هستیم که جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و حمایت‌های آمریکا منجر به شهادت ٣٣ هزار زن، مرد و کودک فلسطینی و تخریب بیش از ٣٠٠ هزار اماکن مسکونی و مراکز درمانی شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در دورانی که جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با گروه تروریستی داعش در سوریه مقابله می‌کردند، رژیم اشغالگر قدس و آمریکا با داعش همکاری داشتند؛ امیدوارم بتوانیم میان کشور‌های عضو بریکس برای مقابله با تروریسم دولتی راه حل مشترکی ایجاد کنیم که تهدیدی علیه همه کشورهاست.

وی همچنین بر ضرورت عبور از دلار و سلطه آن تاکید کرد و گفت: ضروری است در میان کشور‌های عضو بریکس به یک راه حل مشترک از جمله راه اندازی کانال مالی به جای سوئیفت برسیم. این مسئله می‌تواند یک نمونه موفق برای تحقق بخشیدن به عدالت و امنیت جهانی باشد.