بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می‌گیرد
بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مرتضی اثمری گفت: بیشترین حجم بارش‌ها طی امروز جمعه و روز یکشنبه هفته آینده با آبگرفتگی و رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین طی این باره زمانی، افزایش سرعت وزش باد در اغلب نقاط خراسان رضوی رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوا در استان خراسان رضوی از امروز کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت به گونه‌ای که در شهر مشهد دمای هوای شبانه امشب نسبت به دیشب ۲ درجه سلسیوس و دمای روزانه امروز نسبت به روز گذشته هشت درجه کاهش می‌یابد و هوای شبانه سردتر می‌شود به گونه‌ای که تا صبح روز دوشنبه هفته آینده به ۶ درجه نیز می‌رسد.

اثمری افزود: همچنین هوای به نسبت سرد تا روز دوشنبه در خراسان رضوی ماندگار خواهد بود.

وی با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۱۱ تا ۲۲ درجه سلسیوس در نوسان بوده است افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۴ درجه سلسیوس خواهد رسید و کمینه دمای هوای امشب مشهد ۹ درجه سلسیوس خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: فریمان با کمینه دمای هوای منفی ۶ درجه سلسیوس و تایباد با بیشینه دمای هوای ۳۰ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهر‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

اثمری افزود: همچنین طی این بازه زمانی بیشترین شدت وزش باد در شهرستان سرخس با ۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت از ۱۰ ایستگاه از ۱۸ ایستگاه هواشناسی استان خراسان رضوی بارندگی گزارش شده که بیشترین بارندگی از سبزوار با چهار و چهار دهم میلیمتر ثبت و گزارش شده است.