دستگیری زن و مرد جوان در قتل آتشین همسر

سردار "علی ولی‌پور گودرزی" رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: عقربه‌ها ساعت ۱۸ چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ را نشانه رفته بود که زن میانسالی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و به اپراتور گفت، در قسمت سمت چپ جاده کن-سولقان یک چادر مسافرتی درحال سوختن است و مردی در آن چادر حضور دارد که قربانی حریق شده است، لطفاً برای کمک‌رسانی اقدام کنید.

وی افزود: با اعلام این خبر، تیمی از زبده‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و با جسد مردی حدوداً ۲۷ ساله مواجه شدند که کاملاً سوخته بود. همچنین گزارش اولیه حکایت از آن داشت؛ مرد جوان با ضربات جسم سخت به سرش به قتل رسیده است و سپس جسد او به آتش کشیده شده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در نخستین گام برای کشف سرنخ سراغ اهالی محله رفتند که در این میان مرد میانسالی به تیم تحقیق گفت، ساعت دو ظهر چادر مسافرتی را در جاده دیدم که سالم بود و نشانه‌ای از درگیری هم در آنجا وجود نداشت، اما ساعتی بعد پی بردم این چادر مسافرتی در حالی که یک جسد داخلش قرار دارد به آتش کشیده شده است. 

سردار ولی‌پور گودرزی متذکر شد: کارآگاهان تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی با انجام اقدامات تخصصی در محل وقوع قتل به کارآگاه پرونده کمک کردند تا ردپایی از قاتل به دست آورند؛ همچنین در ادامه بررسی‌ها نیز به‌دلیل شدت سوختگی جسد، هویت مقتول برای تیم تحقیق نامشخص باقی ماند.

وی افزود: پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جنایت، کارآگاهان دایره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ، مأموریت یافتند با بازبینی دوربین‌های مداربسته جاده امامزاده داوود و اقدامات اطلاعاتی، هویت عامل این جنایت هولناک را شناسایی کنند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: در گام آخر، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر و تشخیص هویت به پزشکی قانونی منتقل شد؛ همچنین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری عامل این جنایت وارد عمل شدند. 

 وی افزود: چندی پس از این جنایت هولناک مرد میانسالی به اداره چهارم پلیس آگاهی (ویژه فقدان) رفت و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت، گفت، پسر جوانم به‌نام بهرنگ چندی قبل از خانه‌اش خارج شده، اما دیگر بازنگشته است؛ عروسم نیز خبری از فرزندم ندارد، نگرانم بلایی سر او آمده باشد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده، در آغاز تحقیقات کارآگاهان در نخستین گام از بیمارستان‌های تهران استعلام گرفتند، اما اثری از مرد گمشده پیدا نکردند.

وی افزود: تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات سراغ اقدامات اطلاعاتی و کارآگاهی رفتند و مشخص شد همسر بهرنگ با مرد جوانی به‌صورت مخفیانه ارتباط داشته است که همین موضوع فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کرد؛ کارآگاهان اداره چهارم به‌دنبال دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و با عملیات‌های جداگانه متهمان را دستگیر کردند.

سردار گودرزی عنوان کرد: بررسی‌های بیشتر نیز نشان می‌داد چند روز قبل از اینکه اعلام فقدانی بهرنگ به پلیس گزارش داده شود، او و همسرش برای تفریح به غرب تهران رفتند که با توجه به این موضوع خانواده بهرنگ برای انجام آزمایش‌های "DNA" به پزشکی قانونی رفتند که مشخص شد جسد سوخته کشف‌شده در جاده کن-سولقان متعلق به او است.

وی افزود: زن و مرد جوان که در بازجویی‌های اولیه با اظهارات ضد و نقیضی منکر هرگونه ارتباط با یکدیگر بودند هنگامی که با شواهد و مدارک موجود داخل پرونده مواجه شدند سرانجام از یک جنایت هولناک پرده برداشتند و به قتل آتشین بهرنگ در جاده کن-سولقان اعتراف کردند.

سردار گودرزی متذکر شد: تحقیقات جنایی حکایت از آن داشت؛ زن و مرد جوان که با یکدیگر ارتباط مخفیانه داشتند تصمیم گرفتند بهرنگ را با طراحی یک نقشه به قتل برسانند و بر همین اساس قرار شده بود زن جوان به‌همراه بهرنگ برای تفریح به جاده کن-سولقان بروند که در ادامه این سناریوی شیطانی، مرد گمشده ناگهان وارد چادر مسافرتی شده و با ضربات مهلک به سر بهرنگ را به قتل رسانده است و متهمان پس از ارتکاب جنایت با مواد آتش‌زا اقدام به سوزاندن جسد کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پس از اعترافات اولیه، با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی (ویژه قتل) قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پلیس