تیم ملی بسکتبال با ویلچر از کسب سهمیه پارالمپیک بازماند

 دیدار‌های مرحله حذفی رقابت‌های شانس مجدد کسب سهمیه پارالمپیک امروز دوشنبه در فرانسه برگزار شد.

در این مرحله از مسابقات تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به مصاف آلمان رفت و با نتیجه ۷۰ به ۳۹ مقابل این تیم متحمل شکست شد.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر پیش از دیدار با آلمان و در مرحله مقدماتی برابر فرانسه و هلند شکست خورده بود و مقابل کانادا پیروز شده بود. بدون توجه به این نتایج، ورود این تیم به بازی‌های پارالمپیک صرفاً منوط به پیروزی در دیدار حذفی امروز بود که در آن تیم ایران شکست خورد و از کسب سهمیه بازماند.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در حالی از دستیابی به یکی از چهار سهمیه توزیعی در رقابت‌های شانس مجدد کسب سهمیه پارالمپیک بازماند که پیش از این فرصت داشت از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا صاحب این سهمیه شود. در آن رقابت‌ها که به میزبانی تایلند برگزار شد، اما تیم ایران دوم شد و نتوانست تک سهمیه توزیعی را به نام خود ثبت کند.

بسکتبال با ویلچر ایران طی چهارده دوره قبلی بازی‌های پارالمپیک در چهار دوره شرکت کرده است. تیم ملی ایران اولین بار در بازی‌های ۲۰۰۴ آتن شرکت کرد و به عنوان نهم دست یافت. این تیم در بازی‌های ۲۰۰۸ پکن هشتم شد و در بازی‌های ۲۰۱۶ ریو هم به عنوان دهم دست یافت. تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو صاحب جایگاه نهم شد.