پنتاگون: آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست

ژنرال پت رایدر، سرتیپ نیروی هوایی و سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا امروز دوشنبه تاکید کرد که واشنگتن به دنبال درگیری با تهران نیست و تاکید کرد که ایالات متحده با تشدید درگیری در خاورمیانه مخالف است.

سخنگوی پنتاگون از افشای هرگونه اطلاعات در مورد واکنش احتمالی اسرائیل به حمله ایران در آخر هفته خودداری کرد و افزود که واشنگتن همچنان بر دفاع از اسرائیل و نیرو‌های آمریکایی در خاورمیانه متمرکز است. 

رایدر افزود: همانطور که ما [ایالات متحده و متحدانش]در این آخر هفته نشان دادیم، ما توانایی و ظرفیت دفاع از اسرائیل را داریم.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هم امروز (دوشنبه) اعلام کرد واشنگتن به هیچ عنوان به دنبال تشدید تنش‌ها با ایران نیست، اما ما متعهد به حمایت از اسراییل هستیم. 

مقامات صهیونیست بار‌ها اعلام کرده اند بدون حمایت تسلیحاتی آمریکا توانایی ادامه دادن جنگ غزه را ندارند. با این حال، واشنگتن علی رغم نسل کشی فلسطینیان، همچنان خود را متعهد به حمایت از اسراییل در این جنگ می‌بیند. این امر به ویژه پس از حمله نظامی ایران به سرزمین‌های اشغالی تشدید شده است. 

پیش از این جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود واشنگتن در پاسخ اسراییل به حمله ایران مشارکت نمی‌کند و تل آویو را به خویشتن داری در این زمینه دعوت کرد.