لیبرمن: در ارزیابی حمله ایران اشتباه کردیم

آویگدور لیبرمن، رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» در اظهاراتی گفت: بخش اطلاعات نظامی ما در ارزیابی حمله ایران اشتباه کرد.

طبق گزارش المیادین، وی اعتراف کرد: اگر رادار‌های زمینی، دریایی و هوایی آمریکا و اطلاعاتی که این کشور به ما داد نبود، امکان مواجهه با حمله ایران را نداشتیم.

این مقام صهیونیست خاطرنشان کرد: اکنون زمانی که می‌خواهیم به سوی عملیات دیگری برویم باید در نظر داشته باشیم که پاسخ ما پاسخی دیگر به دنبال خواهد داشت و این پاسخ در چندین مرتبه خواهد بود.

پیش از این میدل ایست آی نوشت: ایران با عملیات «وعده صادق» نشان داد که می‌تواند رژیم صهیونیستی را بدون یک درگیری تمام‌عیار هدف قرار دهد. ایران می‌خواست به رژیم صهیونیستی بگوید که قادر به هدف‌گیری اراضی اشغالی است. ایران هم‌چنین می‌خواست به آمریکا نشان دهد که قدرتی در خلیج فارس محسوب می‌شود و در نهایت ایران می‌خواست به تمام کشور‌های عربی که به رژیم صهیونیستی سجده می‌کنند، بفهماند که اقدام مشابهی نیز می‌تواند علیه آنها رخ دهد.

این رسانه نوشت که ایران با هر موشک و پهپاد پیام‌هایی را به رژیم صهیونیستی ارسال کرد.

ایران هم‌چنین پیام قاطعی برای آمریکا ارسال کرد؛ «ایران آماده است با موشک‌های بالستیک به اسرائیل حمله کند و در این زمینه هشدار مستقیمی را به بایدن فرستاد.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، قبل از ساعت ۳ بامداد یکشنبه، سیل پهپاد‌های شاهد ۱۳۶ و موشک‌های بالستیک ایران را به آسمان سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد که گنبد آهنین را درگیر کردند. بسیاری از موشک‌ها از این سپر دفاعی عبور کرده و به اهداف مورد نظر برخورد کردند. هدف موشک‌های سپاه، پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نقب در جنوب سرزمین‌های اشغالی بود.

او در پیام خود در شبکه ایکس مدعی شد که در حال «رهبری حمله‌ای سیاسی» علیه ایران است.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد که تحریم برنامه موشکی ایران و تلاش برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران به «محدود کردن و تضعیف ایران» کمک می‌کند و ایران باید «پیش از آن که کار از کار بگذرد، متوقف شود.»