اجرای طرح جدید شورای نماز در روستا‌های همدان برای اولین بار در کشور

مدیرستاد اقامه نماز استان همدان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: استان همدان با کمبود مبلغ مواجه است به همین منظور با استفاده از ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی برای آموزش مسائل مهدویت و نماز به مدارس اعزام می‌شوند.

حجت الاسلام حسنی حلم با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در امسال گفت: نشست‌های هم اندیشی شیوه‌های جذب نوجوانان و جوانان به نماز و گفتمان‌ها و نقد و نظرات دانش آموزان و دانشگاهیان و تبیین نماز که در راستای اجرای طرح شبهه شناسی نشست‌های نماز شناسی و پاسخ به شبهات نماز، با دانش آموزان و دانشجویان در دستور کار قرار دارد.

اوگفت: طرح شیوه‌های دعوت از دانش آموزان به نماز برای والدین با همکاری آموزش و پرورش پیش بینی شده است همچنین برگزاری میزگرد تخصصی در رسانه ملی و ترویج نماز برای عموم مردم و دوره‌های شیوه‌های آموزش نماز برای سفر و رانندگان و جشنواره فجر تا فجر، دوره‌های آموزشی نماز برای دختران و پسران تازه مکلف و دوره مهارت افزایی مدرسان نماز از دیگر برنامه‌های سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه جشنواره سراسری فجر تا فجر، در قالب مسائل هنری ادبی و پژوهشی، در سال گذشته اجرا شد گفت: این جشنواره در سال جاری نیز در مرحله استانی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد اقامه نماز و مراکز علمی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نخبگان استان با هدف ترویج و نشر ارزش‌ها و فرهنگ اقامه نماز برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسنی حلم گفت: برگزاری اجلاس‌های استانی و شهرستانی با موضوع نماز، دوره آموزشی ویژه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان، دوره آموزشی برای ویژه مربیان و مدیران مهد‌های کودک، دوره آموزشی برای ائمه جماعات مدارس روحانی و غیر روحانی، دوره آموزشی سلامت معنوی برای پرستاران و بهیاران بیمارستان‌ها، دوره ویژه مسوولان کانون‌های فرهنگی مساجد استان و دوره ویژه معلمان دوره اول دخترانه در دستور کار ستاد اقامه نماز استان قرار دارد.

او گفت: بزودی طرح جدید شورای نماز در روستا‌های استان برای اولین بار در کشور و در استان همدان اجرا خواهد شد که در هر روستا شورا و متولی ترویج نماز ایجاد خواهد شد.

حسنی حلم افزود: در بحث تولید محتوا نیز در بخش کودک و نوجوان کتاب‌های زیادی تهیه شده که کلیه آثار در سایت انتشارات ستاد اقامه نماز قابل روییت و بهره برداری است.


مدیر ستاد اقامه نماز در پایان گفت: آماده شنیدن نقد‌ها و پیشنهادات سازنده اقشار مختلف جامعه در حوزه مرتبط ستاد اقامه نماز هستیم