لیگ اروپا؛
کامبک لیورپول نیمه تمام ماند/ رم از میلان عبور کرد و لورکوزن با رکوردشکنی صعود کرد+ فیلم

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا پنجشنبه شب برگزار شد و تیم‌های صعود کننده به نیمه نهایی مشخص شدند.

در مهمترین دیدار تیم رم در ورزشگاه المپیکو میزبان میلان بود که با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید و با توجه به برد یک بر صفر در سن سیرو، در مجموع با نتیجه سه بر یک پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

رم بازی را توفانی آغاز کرد و با گل‌های مانچینی و دیبالا در دقایق ۱۲ و ۲۲، کار روسونری را سخت کرد، اما اخراج زکی چلیک در دقیقه ۳۱، میلانی‌ها را امیدوار کرد. اگرچه میلان تا دقیقه ۸۶ نتوانست دروازه رم ۱۰ نفره را  باز کند و گل گابیا در این دقیقه، تنها سنگینی شکست را کم کرد.

{$sepehr_media_19203690_400_300}
{$sepehr_media_19203691_400_300}
{$sepehr_media_19203692_400_300}

آتالانتای ایتالیا که در بازی رفت دست به کار بزرگی زده بود و با سه گل لیورپول را در آنفیلد شکست داد، در برگامو فقط یک بار و آن هم از روی نقطه پنالتی دروازه اش باز شد و در مجموع با پیروزی ۳-۱ راهی دور بعد شد. محمد صلاح تک گل لیورپول را در دقیقه هفت به ثمر رساند.

{$sepehr_media_19203693_400_300}

لورکوزن آلمان در حالی گام به لندن و مصاف با وستهم گذاشت که در بازی رفت دو بر صفر پیروز شده بود. در این مسابقه وستهم گل اول را در دقیقه ۱۳ به ثمر رساند و در حالی که می‌رفت رکورد شکست ناپذیری لورکوزن در عدد ۴۳ متوقف شود، فریمپونگ در دقیقه ۸۹ گل تساوی را زد تا شاگردان آلونسو با عبور از یوونتوس، رکوردار بازی‌های متوالی بدون باخت شوند و همچنین صعود کنند.

مصاف مارسی و بنفیکا هم پس از پیروزی یک بر صفر مارسی در وقت‌های اضافه در حال پیگیری است.