طرح های دانش بنیان حمایت می شوند

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز ( شنبه ۱ اردیبهشت) از شرکت های دانش بنیان واقع در دهکده فناوری و نو آوری فشتام بازدید کرد. 


در حاشیه این بازدید اسدالله عباسی در نشستی با مسئولان شرکت های دانش بنیان این دهکده با اشاره به شعار سال گفت :جهش تولید با مشارکت مردمی باید با همکاری و هم دلی بیشتر و با توجه به ظرفیت های موجود در استان تحقق یابد.‌


استاندار گیلان با بیان اینکه ظرفیت های بالای استان گیلان در حوزه فناوری و دانش بنیان دارد گفت: به ایده ها و طرح های که آماده عرضه و تولید هستند توجه شود.‌

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به جوانان و نو آوران در این بخش در الویت برنامه ها قرار دارد. 

نماینده عالی دولت در گیلان به توسعه فضای فناوری اشاره کردو افزود: ۴ هکتار زمین به دهکده فناوری و نوآوری فشتام جهت توسعه شرکت های فناوری مصوب شده است و این زمین به شرکت های که توانایی توسعه را دارند تعلق می گیرد.

عباسی ادامه داد: واگذاری زمین وتعداد متقاضیان مشخص و تا هفته آینده در نشست حوزه اقتصادی و شورا استان اعلام شود . 

استاندار گیلان گفت: افزایش اشتغال و توسعه بازار فناوری از برنامه های است که دنبال می شود.‌


وی با تاکید بر اینکه جهت انجام فعالیت های سریع شرکت های دانش بنیان از دولت الکترونیک بهره گرفته شودافزود: مدیری که در این حوزه کم کاری کند، خلع این کار بخشیده نخواهد شد.‌

 

استاندار گیلان بابیان اینکه با تمام توان،‌ درصددرفع موانع در این حوزه هستیم خاطر نشان ساخت : خروجی این جلسه تا هفته آینده اعلام شود. 

عبدالله حاتم زاده رئیس پارک علم و فناوری گیلان هم در این نشست گفت: در گیلان ۴۰۰ شرکت فناور فعال است.‌


رئیس پارک علم و فناوری گیلان افزود: ۵۰ درصد شرکت های فناور گیلان قابلیت صادرات را دارند و سالانه محصولات دانش بنیان گیلان به ۱۱۲ کشور صادر می شود. 

عدم راه مناسب ، گاز ، برق ، آب و فاضلاب و همچنین نداشتن فضای مناسب توسعه و زمان بر بودن صدور تمدید مجوزها از جمله دغدغه های بود که توسط واحدهای فناور عنوان و خواستار رفع آن از نماینده عالی دولت در گیلان شدند.‌


پارک علم و فناوری گیلان با ایجاد این شهرک با الگوی توسعه مبتنی بر مالکیت، در یک محیط فیزیکی با کیفیت بالا که از طریق ارائه زمین و فراهم آوردن تاسیسات زیربنایی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ارائه تسهیلات قانونی، موجبات تمرکز واحدهای فناور، شرکت‌های دانش‌بنیان و حضور سرمایه گذاران را در یک فضای متمرکز، فراهم می‌کند.

 دهکده دانش بنیان گیلان در مجاورت آزاد راه رشت به تهران با مساحت ۳۰ هکتار، یک موقعیت استراتژیک و تجاری و فرصتی است که سرمایه‌گذاران، شرکت‌های فناور و فعالان اقتصادی در این مجتمع بزرگ استقرار ‌یابند، تا اکوسیستم نوآوری و فناوری استان به جایگاه نخست اقتصاد دانش بنیان در شمال کشور تبدیل شود.