مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی:
ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات مرغ نداریم

سیدمجید موسوی امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: کار تنظیم بازار محصولات کشاورزی کاری بسیار بزرگ است که سال گذشته در خراسان جنوبی درزمینه تنظیم بازار محصولات کشاورزی گل کاشتید.

وی با اینکه هفته آینده از وزارت همکاران را می‌فرستیم تا ضمن بازدید از قنوات استان خراسان جنوبی، اعتبارات خوبی برای استان در نظر بگیرند، افزود: باتوجه به سخنان مطرح شده و درخواستا‌هایی که مطرح شد هفته آینده همکاران ما از وزارت جهاد در زمینه مراتع و منابع طبیعی به استان خراسان جنوبی می‌آیند تا مشکلات در این حوزه را بررسی کنند.

خراسان جنوبی بیش از دو درصد مرغ کشور را تامین می‌کند

مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تامین مواد غذایی به ویژه در تامین مرغ، این استان در محدوده سبز بوده است و بیشتر در سال گذشته در تامین مرغ و جوجه‌ریزی رتبه‌ها از آن خراسان جنوبی بوده است ادامه داد: باید از مرغداران وکشاورزان قدردانی کرد چراکه در این استان بیش از دو درصد مرغ کشور تامین می‌شود و در حال حاضر هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات مرغ به خارج کشور وجود ندارد.

موسوی با بیان اینکه درباره دام سال گذشته مقدار زیادی به خارج کشور صادر شد و با مشکل تامین دام مواجه شدیم افزود: یکی از سیاست‌های مهم این است که در زمینه مشکلات گوشت قرمز، ترمیم داشته باشیم و وضعیت دامداری را ترمیم و به چرخه قبل برگردد تا مشکل قیمت گوشت نعدیل شود، هرچند این چرخه یکسال یا بیشتر زمان خواهد برد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور مرغ مازاد داریم و در استان‌های مرزی به خارج از کشور صادر می‌کنیم و این اولین بار است که این امر رخ داده است گفت: امید است در بحث دام سنگین هم بتوانیم آنقدر مازاد داشته باشیم که دام را صادر کنیم.

مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی را سال گذشته تولید کردیم ادامه داد: سرآمد تولیدات کشور گل سرآمد آن گندم است چرا که گندم قوت قالب مردم است اگر کشوری نتواند نان مردم را تامین کند، در امنیت سیاسی اقتصادی با مشکل مواجه می‌شود.

موسوی گفت:پیش‌بینی می‌شود امسال بتوانیم ۱۲ ونیم تن گندم از کشاورزان خریداری کنیم که نسبت به سال قبل ۰ درصد افزایش خواهد داشت.