دریافت هزار و ۸۰۰ سند مالکیت برای اراضی ملی نهاوند
دریافت هزار و ۸۰۰ سند مالکیت برای اراضی ملی نهاوند

داریوش عباسی گفت:به منظور اجرای قانون حدنگار و صیانت از حقوق بیت‌المال و حفظ مالکیت دولت روی اراضی دولتی این شهرستان، یک‌هزار و ۸۰۰ برگ سند مالکیت تک برگ به نام دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن دریافت شده است.

او گفت: شهرستان نهاوند دارای ۹۵ هزار هکتار منابع طبیعی است که برای تمامی این اراضی طی سال‌های اخیر سند تک‌برگ صادر شده و در اختیار اداره‌کل امور اقتصادی به عنوان نماینده دولت قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی نهاون گفت: با توجه به اینکه اراضی حاشیه شهر نیز به عنوان اموال دولت محسوب می‌شود سند بخش عمده‌ای از این زمین‌ها دریافت و در اختیار اداره مسکن و شهرسازی قرار گرفته تا برای تامین مسکن شهری مورد استفاده قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه با اجرای قانون کاداستر و سنددار شدن اراضی، اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی رفع می‌شود، گفت: با دریافت اسناد تک‌برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوءاستفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن می‌رسد.

به گفته او در حال حاضر حدود ۲۷۰ هکتار از اراضی حاشیه شهر نهاوند بدون سند مالکیت است که در سال جدید برای این تعداد باقی‌مانده نیز با هماهنگی اداره ثبت اسناد سند مالکیت دولت گرفته می‌شود.