جذب حداکثری بودجه‌های مدرسه سازی و ساخت فضای آموزشی

محمد طیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کرمانشاه که در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه مهمترین سرمایه هر خانواده و جامعه‌ای فرزندان آن هستند، گفت : از زمانی که به عنوان استاندار به کرمانشاه آمده ام در تلاش برای جذب حداکثری بودجه‌های مرتبط با مدرسه سازی و ساخت فضای آموزشی در استان بوده ام که خوشبختانه در سال گذشته بودجه مربوط به مدرسه سازی استان سه برابر شده است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ادامه روند ساخت خوابگاه ۳۶۰ نفره دانشجو معلمان کرمانشاه با همراهی دانشگاه فرهنگیان، گفت: کار ساخت این خوابگاه از مدت‌ها قبل با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد متوقف شده بود که امروز پیگیر تداوم ساخت این خوابگاه شدیم و قرار شد با همکاری سازمان برنامه و بودجه ساخت آن از سر گرفته شود. 

وی ادامه داد: امروز ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت این خوابگاه در نظر گرفته شده بود که وزیر آموزش و پرورش هم قول تامین ۱۵ میلیارد تومان دیگر اعتبار از محل وزارتخانه را برای تداوم ساخت این خوابگاه اعلام کرد.

وی گفت: با این اعتبارات این خوابگاه ظرف دو ماه آتی تکمیل و در اختیار دانشجومعلمان قرار خواهد گرفت.

صحرایی اشاره‌ای به توافقات خوب صورت گرفته با وزیر آموزش و پرورش برای ساخت یک اردوگاه بین المللی در استان کرمانشاه در تراز اردوگاه شهید باهنر تهران در سال گذشته داشت و افزود: ساخت این اردوگاه از محل اعتبارات اجرای طرح مولد سازی و دیگر اعتبارات انجام خواهد شد.

وی افزود: ساخت این اردوگاه فرصت‌های اردویی خیلی خوبی پیش روی دانش آموزان استان‌های غربی و حتی کشور عراق قرار خواهد داد .