بانوان ورزشکار زنجانی سهمیه حضور در المپیک پاریس را کسب کردند

عذرا واسعی گفت: مهسا جاورر و زینب نوروزی ۲ ورزشکار زنجانی اوایل اردیبهشت امسال با حضور در مسابقات انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه تاریخ سازی کردند.

وی اضافه کرد: در این رقابت ها این ۲ بانوی قایقران استان در روئینگ ۲ نفره سبک‌ وزن در رقابت با حریفانی از تایلند، ویتنام، ژاپن، ازبکستان و اندونزی موفق ظاهر شدند و به‌ عنوان قایق دوم از خط عبور کردند.

واسعی افزود: این ۲ ورزشکار با کسب نشان نقره در قایق ۲ نفره برای اولین بار در تاریخ ورزش استان، جواز حضور در المپیک پاریس را کسب کردند.

این مسوول ورزشی با بیان اینکه رقیه شجاعی دیگر ورزشکار زنجانی در رشته تیراندازی با تفنگ جواز حضور در رقابت های پارا المپیک پاریس را کسب کرد، ادامه داد: این ورزشکار سال گذشته با حضور در رقابت های آسیایی هانگژوی چین موفق به کسب سهمیه شده بود.

واسعی ادامه داد: " الناز رکابی و محیا دارابیان " ۲ بانوی سنگنورد زنجانی نیز خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک پاریس آماده می کنند که امیدواریم شاهد درخشش آنها در این رقابت ها و یک تاریخ سازی دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون رشد و توسعه ورزش بانوان استان بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: مشارکت در ورزش می‌تواند به زنان برای گسترش‌ مهارت‌های فیزیکی و ارتقای توانایی جسمی و قدرتی کمک کند و اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد.