تصفیه خانه فاضلاب شهر خمین با ۳۵۰ میلیارد ریال تکمیل می‌شود

حشمت اله عباسی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب خمین در آینده ای نزدیک، افزود: در صورت تامین به موقع اعتبار این پروژه در آینده ای نزدیک وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد: طرح ارتقا و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر خمین با توجه به افزایش جمعیت شهری و مشکلات زیست محیطی و همچنین عدم ظرفیت کافی تصفیه خانه فاضلاب شهر در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

عباسی اظهار کرد: این طرح تا کنون ۹۸.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اکنون به طور آزمایشی در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: تاکنون برای طرح فاز ۲ تصفیه خانه فاضلاب خمین ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی تصریح کرد: تصفیه‌ خانه فاضلاب شهر خمین در ابتدا برای جمعیت ۴۳ هزار نفری این شهر و با ظرفیت هفت هزار و ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز ایجاد شد که قرار است به ۱۴ هزار و ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی بیش از ۸۵ هزار نفر ارتقا یابد.

عباسی، اولویت وزارت نیرو را تامین آب شُرب برای استفاده مردم و استفاده از پساب فاضلاب برای صنایع عنوان کرد.

وی افزود : شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی آمادگی کامل برای تامین آب مورد نیاز شهرک صنعتی خمین از پساب فاضلاب را دارد و تحقق این امر مهم نیازمند همکاری صنایع این شهرک می باشد.

عباسی تاکید کرد: با برنامه ریزی مناسب می توانیم زمینه استفاده از پساب و جایگزینی آن به جای آب خام را در حوزه های مختلف استان فراهم کنیم.