شهرداری‌های سیستان و بلوچستان برای کسب درآمد از منابع و ظرفیت‌های موجود برنامه ریزی کنند

  محمد کرمی  در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر زاهدان با اشاره به اهدای زمین به شهرداری زاهدان و عدم بهره برداری مفید از این زمین   اظهار کرد: سیستان و بلوچستان ۵۵ بخش شهری دارد که از این میان، تنها شهرداری زاهدان درآمد حداقلی دارد، اما متاسفانه آن نیز در پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل مواجه است.

وی خطاب به شهرداران مناطق چندگانه زاهدان به برگزاری مستمر جلسات و نشست های کارشناسی برای رفع موانع و مشکلات و بهره گیری از ظرفیت ها تاکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: علی رغم اینکه همکاری دستگاه ها با شهرداری‌ها در برخی موارد جزو وظایف دستگاه‌های اجرایی نیست، اما از دستگاه‌های اجرایی خواستیم؛ در انجام کارها به شما کمک کنند.

وی افزود: بر این اساس از راه و شهرسازی خواسته شد؛ در ساماندهی میدان ورودی شهر زاهدان و بلوار متصل به آن اقدامات لازم را انجام دهند.

کرمی تصریح کرد: در زمینه مولد سازی دارایی ها می‌توانید زمین‌ها و اموال مازاد را جهت کسب درآمد بیشتر و بهره برداری در طرح‌های عمرانی به فروش بگذارید و از طرح تهاتر در انعقاد قراردادها بهره برداری کنید.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران بیان کرد: با طولانی شدن صدور مجوزها، انگیزه کار از کارآفرین و سرمایه‌گذار گرفته می‌شود و در تصمیم‌گیری‌ها با جرات و افکار والا و با سرعت، نسبت به آبادسازی شهر اقدام کنید.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه‌های فراوانی در استان وجود دارد ولی به دلیل عدم برنامه‌ریزی برای حضور سرمایه‌های مردمی در طرح‌ها و پروژه شهری شاهد خروج این سرمایه‌ها از استان هستیم.