شهادت، مزد جهاد خالصانه فرزندان روح الله است

 نماینده ولی فقیــه در استـان و استانــدار آذربایجـان غـربی در پی شهادت رئیس جمهور اسلامی ایران و همـراهان با صدور پیام مشتـرک این حادثه بزرگ را به مردم استان تسلیت گفتند.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

خبر شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان جهادی و انقلابی ایشان بسیار دردناک بود بطوریکه از آغازین لحظات انتشار خبر تلخ حادثه بالگرد حامل ایشان، ملت شریف ایران را نگران و دست به دعا و توسل کرد. حادثه‌ای عظیم که در راه خدمت و جهاد خالصانه، مردم و ولی نعمت‌های این مسئولین خدوم را عزادار کرد. 

خدمات حضرت آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس محترم جمهور در جاى جای ایران عزیز اسلامی على الخصوص در آذربایجان غربى و حضرت آیت الله «سیدمحمدعلی آل هاشم» نماینده معزز ولی فقیه در آذربایجان شرقی و آقایان «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه انقلابی و «مالک رحمتی» استاندار جهادی آذربایجان شرقی و همراهان آنها در دل مردمان ماندگار خواهد بود و چه عاقبت بخیرى سعادتمندانه‌ای که ختم به شهادت پرافتخار گشت.

دل ملت ایران و حتی غیر ایرانیان شریف در اقصی نقاط عالم در غم از دست دادن شهدای جهاد خدمت رسانی به درد آمده است.

ملت قهرمان ایران اکنون در غم از دست دادن طلبه‌ای خدمتگذار (به تعبیر خودشان) به سوگ نشسته است که خستگی نمی‌شناخت و طعن بدخواهان و دشمنان او را در مسیر خدمت معطل نمی‌کرد.

شهادت، مزد جهاد خالصانه فرزندان روح الله است و چه افتخاری بالاتر از شهادت برای آنها می‌توان تصور کرد.

اینجانبان شهادت این جمع خدمتگذار ملت و نظام را محضر حضرت ولیعصر (عجل الله تعالى فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب اسلامى و ملت شریف ایران و بیوت شریف این شهدای والامقام و دوستداران و بازماندگان آنها تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند منان صبری جمیل و اجری جزیل برای قلوب عزاداران مسئلت مى نماییم.

سیدمهدی قریشی 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی 
و امام جمعه ارومیه

محمدصادق معتمدیان
استاندار آذربایجان غربی