پیام تسلیت مسئولان و نهادهای مختلف سیستان و بلوچستان در پی شهادت رئیس جمهور

  در پی شهادت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه آن‌ها در سانحه سقوط بالگرد، مسوولان و نهادهای مختلف سیستان و بلوچستان پیام تسلیت منتشر و با ملت ایران ابراز همدردی کردند.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان وی روز گذشته در مسیر بازگشت از منطقه خداآفرین به تبریز در شرایط بد جوی دچار سانحه شد و همه سرنشینان این بالگرد از جمله آیت الله رئیسی، رئیس جمهور به شهادت رسید.

تسلیت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در پیام تسلیت خود آورده است: شهادت به معنای نبوغ درخشان حیات در کمال هوشیاری و آزادی چه در میدان جهاد و چه در میدان خدمت است.

خبر دردناک سقوط بالگرد مجاهدان میدان سازندگی و مردان خستگی ناپذیر عرصه تلاش و ساختن، که منجر به شهادت رئیس جمهور مردمی و محبوب کشورمان حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از خادمین نظام شد، مردم قدرشناس ایران اسلامی را در غم و اندوه فرو برد.

شهید رئیسی پس از انتخاب به سمت ریاست جمهوری کشورمان در خدمت به ملت از پا ننشست و با عزمی راسخ و گامی استوار این مسیر مقدس را پیمود تا به آرزوی دیرینه خود، یعنی شهادت در حین خدمت رسید.

تسلیت مدیرکل فرودگاه های سیستان وبلوچستان در سوگ خادم ملت

مدیرکل فرودگاه های سیستان و بلوچستان شهادت رئیس جمهور و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفت و بیان کرد: حادثه تلخ سقوط بالگرد حامل آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب و مردمی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، استاندار آذربایجان شرقی و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و هیات همراه ، موجب اندوه و تاثر فراوان شد.

اینجانب شهادت رئیس جمهور عزیز ، محبوب و مغتنم و بزرگمرد جهاد، ایثار، انسانیت و اخلاص را که حین انجام وظیفه به فیض شهادت نائل آمدند و موجی از غم و اندوه را در پی داشت، به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ،ملت شریف ایران و خانواده معزز ایشان تسلیت عرض کرده و علو درجات الهی را مسئلت می‌کنیم.

تسلیت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

منصور بیجار در پیام خود آورده است: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور محبوب و مردمی به همراه جمعی از یاران در راه خدمت و ‏انجام وظیفه برای مردم ایران دچار سانحه و به شهادت رسیدند و با شهادتش در تاریخ ماندگار شد، تمام خاک ایران گواه است بر مجاهدت‌های مردی که حالا مفتخر است به صفت شهید ؛ مردی که تا ابد رییس‌جمهور قلب‌های ایرانیان است.

تسلیت مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

محمود رضا میرشکاری گفت: شهادت رئیس جمهور مردمی و انقلابی خادم‌الرضا (ع) و خادم ملت ایران که در تمامی دوران مسیر خدمت، مجاهدانه خدمات ارزنده‌ای را به مردم ایران اسلامی و به ویژه به مردم غیور سیستان و بلوچستان ارائه کرده بود، در سانحه سقوط بالگرد موجب اندوه و تأثر فراوان شد.

تسلیت رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت در سوگ خادم ملت

رئیس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در پیامی شهادت خادم الرضا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشور و جمعی از همراهانش در سانحه بالگرد حامل ایشان حین ماموریت و خدمت به مردم، تبریک و تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است: آن شهید بزرگوار در طول بندگی خدا هیچ هدفی غیر از خدمت به مردم و عزت بخشیدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را تا آخرین لحظه حیات پربار خویش دنبال نکرد و تبعیت محض خود از خط ولایت را بارها به نمایش گذاشت.

تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سوگ خادم ملت

حبیب غزنوی در پیام تسلیت خود آورده است: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌الرضا (ع) و خادم ملت ایران به جمع یاران شهید خود ملحق شد، این شهید والامقام در تمامی دوران مسیر خدمت، مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر لحظه‌ای آرام نداشت و بر عهد صادقانه خود با خداوند متعال، مجاهدانه ایستاد، امیدوارم تلاش ها و مجاهدت‌های این شهید بزرگوار الهام بخش همه مسوولان و متولیان کشور باشد.

تسلیت مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

عطاء اله اکبری در متن پیام تسلیت خود نوشته است: آیت‌الله رئیسی رحمه الله علیه با قلبی رئوف، نیتی صادقانه و خالصانه، اندیشه‌ای ژرف و اراده‌ای جدی همواره برای حل مشکلات مردم بویژه طبقه کم‌درآمد، تلاشی وافر و شبانه‌روزی داشتند و دغدغه‌مندانه مسائل را پیگیری و رصد می‌کردند.

بدون شک مجاهدت ها و تلاش های خستگی ناپذیر رئیس جمهور شهید و سایر شهدای این ضایعه بزرگ در یاد و خاطره ملت ایران خواهد ماند.

تسلیت مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

حسن بروشکی در پیام تسلیت خود آورده است: از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مردم ایران ، مردی را دیدند که با ارائه گفتمان خدمت و تشکیل دولت انقلابی نور امید را نه در دلهای قاطبه مردم ایران بلکه محرومان جهان زنده کرد، بازگشت به گفتمان اصیل انقلاب اسلامی، توسعه درون زا با تکیه بر جوانان و نگاهی نوین در دیپلماسی بین المللی از اهم فعالیت های دولت سیزدهم در این مدت کوتاه بوده است.

دولتش دولت کار و فعالیت و خدمت بود و همچون یار دیرین خود سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در راه خدمت شهد شیرین شهادت را نوشید و آسمانی شد و نام و یادش تا ابد در دلها و قلب ها ماندگار شد. آیت الله رئیسی نماد خدمت ماندگار و خلوص نیت بود.

بی شک خدمات دولت آیت الله رئیسی در حوزه آموزش و پرورش و اجرای طرح های بر زمین مانده از جمله سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه نظام تعلیم و تربیت هیچ گاه از جریده ذهن ما پاک نخواهد شد؛ ابراهیم رئیسی دیروز در مسیر خدمت به جمع رئیس جمهور و نخست وزیر فرهنگی، شهیدان رجایی و باهنر پیوست،. بی شک جایگاه او در جوار رحمت الهی خواهد بود.

تسلیت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در سوگ خادم ملت

سرتیپ دوم رضا شجاعی گفت: روح بلند آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌الرضا (ع) و خادم ملت ایران که در تمامی دوران مسیر خدمت، مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر لحظه‌ای آرام نداشت و بر عهد صادقانه خود با خداوند متعال، مجاهدانه ایستاد؛ به ملکوت اعلی پیوست تا این سید عزیز و همراهانش، به مصداق آیه شریفه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ، به جمع یاران شهید خود ملحق شوند.

بی شک غیرت و رادمردی این عزیزان، برگ زرین دیگری از دفتر عشق، ایثار و پایمردی مردم ولایتمدار ایران اسلامی است که در تاریخ این مرز و بوم ماندگار خواهد شد و آیندگان هرگز از یاد نخواهند برد که این دلاورمردان چگونه در راه خدمت به کشورشان به شهادت رسیدند.

تسلیت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان وبلوچستان در سوگ خادم ملت

در متن پیام تسلیت مجتبی میرحسینی آمده است: رئیس جمهور مردمی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در حین خدمت به مردم و ملت به شهادت رسید، او خود را در معرض خطرات، سختی‌ها و شهادت قرار داده بود و برای او فداشدن در راه خدمت به مردم و شهادت در این راه، انتخاب متعالی و بزرگی بود.

رئیس جمهور محبوب مردم ایران، خود خواست که جهادی باشد و وجدان او در کار، وجدان یک شهید زنده بود و همیشه در میان جمعیت و سفر، بی تاب سرنوشت مردم بود که این خصلت انسانهایی است که در زمان حیات، آنها را شهید زنده می نامند و امروز پاداش خدماتش باید با شهادت عالی می شد.

آیت‌الله رئیسی با روحیه جهادی، منش مردمی، تواضع و خستگی‌ناپذیری در این مدت اثبات کرد خادم پرتلاشی است و این خادم الرضا در شب ولادت ولی نعمت ما ایرانیان آقا علی بن موسی الرضا (علیه السلام) آسمانی شد.

تسلیت مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان‌وبلوچستان در سوگ خادم ملت

در پیام مجید محبی آمده است؛ در این لحظات دردناک و اندوهگین، آسمان ایران داغداراست، و قلب‌های پاک مردم ایران اسلامی، متاثر از شهادت خادم دلسوز ملت و هیات همراه به شدت آزرده خاطر ، و جامعه را در سوگی عمیق فرو برده است.

آری، این مجاهد نستوه و این سرباز خستگی‌ناپذیر میدان خدمت به مردم، در اوج تلاش و کوشش برای پیشرفت وطن، در سایه آرمان‌های متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، به درجه رفیع شهادت نائل شد. او که همواره سرلوحه کار و زندگی‌اش " رضایت خداوند متعال" و "خدمت به ملت" قرار داشت.

آن خادم وفادار مردم با اخلاص، تدین و تعهدی ستودنی در طول دوران مسئولیت خود همواره در جهت تحقق آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، استقرار عدالت، توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به ملت شریف و محرومان ایران اسلامی تلاش کرد؛ و در نهایت در همین راه به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

آیت الله رئیسی میراث ماندگار و دایرالمعارف بی نظیر خدمت و تلاش بود

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان وبلوچستان در پی شهادت آیت الله رئیسی و همراهان شهید ایشان نوشت: او برای کسب عنوان، مقام و شهرت نیامده بود، برای خدمت و جهاد آمده بود تا از سنگر ریاست جمهوری حرف‌های مردم را بشنود، با آنها گفتگو کند و درد دل هایشان را بشنود و برای حال خوب ملت ایران، تحول و پیشرفت و اقتدار کشور گام بردارد.

دوران خدمتش افتخارآفرین بود و شهادتش عزتمند و غرورآفرین و همان گونه شد که خودش گفته بود: برای خدمت آمده ام و از زخم زبان ها مانند استادم شهید بهشتی نمی هراسم، اگر سردار دلاور حاج قاسم سلیمانی در مجاهدت خسته شد ما هم خسته خواهیم شد.