برگزاری چهارمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی

برگزاری چهارمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی

چهارمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی‌های اقتصادی و جمعی از مدیران وزارت امور خارجه و معاونین و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد با دستور کار "بررسی آخرین وضعیت روابط اقتصادی خارجی با ترکیه و کوبا در چارچوب کمیسیون مشترک اقتصادی " برگزار شد.

در ابتدای این نشست محمدرضا ناظری مدیر کل دفتر هماهنگی‌های اقتصادی وزارت امور خارجه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و هیئت همراه ایشان در حادثه سقوط بالگرد، با اشاره به وضعیت ایجاد شده در پی این حادثه دلخراش، برگزاری این جلسه را در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اخلال در امور جاری کشور دانست.

در ادامه این نشست محمود حیدری مدیرکل مدیترانه و شرق اروپای وزارت امور خارجه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مناسبات بین ایران و ترکیه و تنوع و وسعت حوزه‌های همکاری بین دو کشور، از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی طی روز‌های آینده خبر داد.

وی با اشاره به گستردگی مناسبات میان دو کشور همسایه، برگزاری کمیسیون مشترک را فرصتی در جهت جهش و ارتقای همکاری‌ها در همه ابعاد و تقویت اشتراکات دو کشور دانست و از نهاد‌های ذیربط خواست تا با آمادگی کامل و با هدف دستیابی به بهترین نتیجه ممکن در کمیسیون مشترک شرکت کنند.

در بخش دیگری از این نشست عیسی کاملی مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه به تشریح مناسبات اقتصادی ایران با کشور کوبا در چارچوب کمیسیون مشترک اقتصادی پرداخت و با اشاره به برگزاری نوزدهمین دور گفتگو‌های این کمیسیون در ماه آینده، پیگیری موضوعات مشترک اقتصادی دو کشور را حائز اهمیت دانست. ایشان با اشاره به ۱۴ سند در دست پیگیری دو کشور ابراز امیدواری کرد در فرصت باقی مانده اقدامات لازم جهت نهایی سازی اسناد از سوی دستگاه‌ها به عمل اید.