رئیسی مزد خدمت خود را با شهادت گرفت

علی نیکزاد گفت: راه شهید رئیسی، گام نهادن در مسیر اعتلا و عظمت برای کشور و خدمت به مردم بود و این راه پرافتخار باید با عزت، اقتدار، مجاهدت و مراقبت ادامه پیدا کند.
رئیس ستاد شهید رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ و ۱۴۰۰ در ادامه افزود: به عنوان کسی که از نزدیک با آن شهید والامقام در ارتباط بودم، شهادت می‌دهم که رئیسی حاضر نبود به هر قیمتی رئیس‌جمهور شود و در جلساتی که فقط ما بودیم، به چشم دیدم که به شدت پایبند ارزش‌های دینی و اخلاقی بود.
به گفته او، وقتی شهید رئیسی، رئیس‌جمهور شد، کشور گرفتار تبعات خروج آمریکا از برجام بود و او گفت که ما میز مذاکره را ترک نمی‌کنیم ولی کشور‌های زیادی در اطراف ما هستند که باید با آنها هم ارتباط برقرار کنیم و البته ایشان در کنار دیپلماسی، میدان را هم مد نظر داشت.
نیکزاد افزود: آن شهید راه خدمت، کار‌های ریاست جمهوری را طوری برنامه‌ریزی می‌کرد که تا چهارشنبه باشد و ۲ روز آخر هفته هم با برنامه ریزی سفر استانی در خدمت کشور و مردم بود و کسی بود که بلافاصله بعد از هر سفر، به نقطه‌ای دیگر می‌رفت تا کار‌ها را پیگیری کند.
او با بیان این که شهید رئیسی در پایان انتخابات سال ۱۳۹۶ خانه‌اش را فروخت تا هزینه انتخابات را تامین کند، گفت: وی شجاعانه با زیر پا گذاشتن نفس خود، به معنای واقعی ولایتمدار بود و ملاک عمل آن شهید والامقام در همه جا نظر رهبری بود.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احترام خاص شهید رئیسی برای مجلس افزود: آن شهید بزرگوار، چندین بار برای حل مشکلات مردم در مجلس حضور پیدا کرد و احترام ویژه‌ای برای نمایندگان قائل بود و به رغم گلایه از روند امور، نمایندگان هم به اخلاص او ایمان داشتند.