گرامیداشت شهدای خدمت و سالروز آزادسازی خرمشهر در سنندج

استاندار کردستان امروز در مراسم گرامیداشت شهید جمهور و همراهان خدومش و سالروز آزادسازی خرمشهر در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر افتخار بزرگی در تاریخ ایران زمین است.

اسماعیل زارعی‌کوشا به اشاره به جمله معروف امام راحل که خرمشهر را خدا آزاد کرد، یاد آور شد: فردی که خود را انقلابی می‌داند باید تمام جملات که از امام صادر شده را بشنود و ادارک کند.

وی با اشاره به اینکه این جمله درس بزرگی برای رزمندگان بود، گفت: امام فرموده بودند، مبادا این پیروزی موجب تکبر رزمندگان شود؛ و این همان آموزه‌های انقلاب است.

استاندار کردستان تاکید کرد: آنچه خرمشهر را آزاد کرد و امروز فتح آن را ماندگار کرده، اخلاص رزمندگانی بود که فقط در راه خدا قدم می‌گذاشتند.

وی با بیان اینکه اگر آموزه‌های انقلاب را به نسل جوانترین منتقل نکنیم عرصه را در حوزه جنگ شناختی و ادراکی خواهیم باخت، ادامه داد: گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر فقط برای بزرگداشت نیست بلکه فرصتی مناسب برای تبیین دستاورد‌ها این سرزمین در طول عمر انقلاب اسلامی است.

استاندار کردستان گفت: در این روز‌ها شهادت رئیس جمهور انقلابی و مکتبی کشورمان داغ بزرگی بر دل ملت ایران گذاشت و قلب امت اسلامی و حتی جوامع غیر مسلمان را به درد آورد.

وی اذعان کرد: اگر به دنبال دلیلی برای این حجم از محبوبیت شهید رئیسی باشیم باز به آموزه‌های دین مبین اسلام می‌رسیم چراکه آنچه باعث شده دوست و دشمن در فراق شهید آیت‌الله رئیسی خون بگرید، اخلاص و مظلومیت آن شهید است.

استاندار کردستان به اخلاق‌مداری و اخلاص رئیس جمهور شهید اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی همچون شهید بهشتی مظلوم زیست و مظلوم به شهادت رسید و خواری در چشم دشمنان بود.

وی بیان کرد: دولتی که تحویل رئیس جمهور دولت سیزدهم داده شد، در بحرانی‌ترین شکل در طول انقلاب اسلامی قرار داشت، اما ایشان در دوران خدمت خود هیچ‌گاه این مشکلات را به زبان نیاورد و دل ملت را خالی نکرد و فقط سعی داشت خدمتگزار مردم باشد.