مرکز تحقیقات صهیونیست‌ها درباره موشک‌های الماس: نمی‌دانستیم این فناوری در دست حزب‌الله است

روزنامه آمریکایی «فارن پالیسی» به نقل از ساریت زهاوی، رئیس مرکز تحقیقاتی «آلما»‌ رژیم صهیونیستی نوشت که حملات حزب‌الله در هفته‌های اخیر پیچیده‌تر شده و به عمق اراضی اشغالی کشیده شده است. او واقعا نمی‌داند این موضوع به کجا می‌رود.

هفته گذشته، این روزنامه به هدف قرار دادن ۲ بالن دیده‌بانی متعلق به ارتش اشغالگر توسط مقاومت اسلامی پرداخت. اولین حمله که در نزدیکی «تقاطع گولانی» در حدود ۲۱ مایلی جنوب مرز لبنان انجام شد، منجر به حمله مستقیم به بالن نظارتی «Sky Dew» شد که با موشک‌های مدل S-۵ که از یک پهپاد پرتاب شده است، انجام گرفت.

بر اساس تحلیل مرکز «ALMA»، این اولین باری است که حزب‌الله موفق به انجام یک حمله هوا به زمین از داخل حریم هوایی فلسطین اشغالی از هشت اکتبر ۲۰۲۳ شده است. این یک قابلیت بسیار پیشرفته در این مرحله نیست بلکه این یک جهش بزرگ برای حزب‌الله است.

بالن دوم نیز، در نزدیکی مرز توسط موشک ضد زره الماس هدف قرار گرفت.

این روزنامه اشاره کرد که رژیم صهیونیستی که دارای سیستم دفاع هوایی چندلایه با قابلیت رهگیری موشک‌های کوتاه‌برد و دوربرد است، هیچ ابزار دفاعی در برابر حملات موشک‌های ضد تانک دقیق ندارد در حالیکه حزب‌الله در یک شیوه «بی‌سابقه‌ای» برای هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی اشغالگران از آن استفاده کرد.

زهاوی گفت: تجمعات شهرک‌سازی در امتداد مرز شمالی با لبنان مورد اصابت موشک‌های هدایت شونده ضد زره روسی «کورنت» قرار گرفته‌اند؛ موشک‌هایی که برای استفاده در برابر تانک‌های رزمی سنگین طراحی شده‌اند و همچنین موشک‌های «الماس» که طراحی آن بر اساس مهندسی معکوس تکنولوژی اسرائیل است.

زهاوی درباره استفاده حزب‌الله از این سامانه جدید گفت: ما از فناوری آگاه هستیم، اما نه اینکه در دست حزب‌الله باشد.

منبع: ایسنا