معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛
افزایش ۵ برابری پذیرش بیماران بین المللی در شیراز

مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گزارشی در رابطه با مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در حوزه درمان این دانشگاه طی پارسال ارائه داد.

او افزود: بیش از ۱۵ هزار بیمار خارجی در یکسال گذشته در مراکز مختلف بخش درمان و سلامت شیراز پذیرش شده و از خدمات تخصصی و فوق تخصصی بهره‌مند شدند.

شریفی در خصوص اینکه در حال حاضر چه تعداد از مراکز درمانی شیراز مجاز به ارائه خدمات گردشگری سلامت هستند، افزود: در حال حاضر ۲۷ مرکز درمانی در شیراز می‌توانند خدمات گردشگری سلامت ارائه دهند.

او با تاکید بر اینکه حوزه گردشگری سلامت می‌تواند یکی از مهم‌ترین راه‌های تامین منابع مالی به ویژه در بخش سلامت باشد، ادامه داد: برنامه ریزی و تلاش برای افزایش مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت و توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای فرایند‌های حوزه گردشگری سلامت در جهت پذیرش بیماران بین المللی از جمله برنامه‌های مهم این معاونت در دانشگاه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همین امر نیز موجب افزایش پنج برابری پذیرش بیماران بین المللی در مراکز درمانی دولتی در نتیجه درآمدزایی ۲۵ میلیارد تومانی بخش‌های IPD و VIP بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی شیراز در سال گذشته شد.