مکرون: از کشتار غیرنظامیان در رفح خشمگین هستم

کشور‌های اروپایی دوشادوش آمریکا از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در کشتار فلسطینیان در غزه محسوب می‌شوند. با این حال، ادامه جنایات تل آویو باعث شده است افکار عمومی در کشور‌های غربی نسبت به این موضوع حساس شده و مقامات این کشور‌ها بکوشند به ظاهر و بدون محکوم کردن تل آویو، مواضعی در حمایت از فلسطینیان اتخاذ کنند. 

به گزارش الجزیره، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه امروز (دوشنبه) اقدام اسرائیل در حمله به رفح را محکوم کرد. 

بر این اساس، مکرون در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) با اشاره به جنایات ارتش صهیونیست علیه غیرنظامیان در غزه نوشت: این مسئله که حملات اسرائیل به رفح باعث کشته شدن فلسطینیان آواره زیادی در رفح شده من را خشمگین کرده است. 

در ادامه این پیام آمده است: عملیات نظامی ارتش اسرائیل در رفح باید متوقف شود. اکنون هیچ مکان امنی در رفح برای غیرنظامیان فلسطینی وجود ندارد. من خواستار احترام کامل به قوانین بین المللی بوده و بار دیگر بر استقرار آتش بس فوری در غزه تاکید دارم. 

این اظهارات مکرون در حال مطرح می‌شود که وی و سایر مقامات فرانسوی از جمله وزیر خارجه این کشور از جمله کسانی بودند که از زمان شروع جنگ غزه از هفتم اکتبر به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و حمایت خود را از مقامات صهیونیست در کشتار غیرنظامیان فلسطینی ابراز داشته اند. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی