اردوغان: نتانیاهو «وحشی» باید در مورد رفح پاسخگو باشد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر "وحشی" اسرائیل مسئول اقدامات مرگبار اخیر این رژیم در رفح خواهد بود.

وی در سخنانی تاکید کرد: ما هر کاری که بتوانیم انجام خواهیم داد تا این وحشی‌ها و قاتلانی که هیچ ربطی به بشریت ندارند، پاسخگو باشند.

در پی حمله شبانه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ارودگاه آوارگان در نزدیکی رفح که از سوی ارتش صهیونیستی به عنوان مکان امن اعلام شده بود، تاکنون براساس آمار اعلام شده حداقل ۵۰ تن که بیشتر آنان زن و کودک بودند، به شهادت رسیده اند.

 این حمله یک روز پس از آن اتفاق افتاد که دادگاه بین‌المللی لاهه از رژیم صهیونیستی خواست حمله به رفح را متوقف کند. منابع محلی و شاهدان عینی گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حدود ۸ بمب که حجم جنایت را نشان می‌دهد و احتمالا از بمب‌های ۲ هزار پوندی آمریکا استفاده شده است، به سمت چادر‌های آوارگان شلیک کردند و افراد داخل چادر‌ها که بیشتر آنها کودک و زن بودند در آتش سوختند.

در حالی که اسرائیل گفت که شبه نظامیان حماس را هدف قرار داده است، این عملیات با تلفات بسیاری به پایان رسید، زیرا به ظاهر منطقه‌ای که هزاران نفر در آن پناه گرفته بودند، مورد اصابت قرار گرفت.

مترجم: اعظم پورکند