برداشت ۱۲۰ تن گندم از گندم‌زار‌های استان تهران

برداشت ۱۲۰ تن گندم از گندمزارهای استان تهران

 

محمودرضا آجودانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز برداشت گندم در مزارع استان تهران خبر داد و گفت: مراکز خرید آماده دریافت گندم تولیدی گندم‌کاران هستند و برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام گرفته است.

او با بیان اینکه فصل برداشت و خرید گندم و دانه‌های روغنی استان تهران از اوایل خرداد ماه آغاز شده و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد، افزود: این عملیات با استفاده از چندین دستگاه کمباین از شهرستان های جنوب شرق استان از امروز آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

آجودانی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۱ مرکز اعم از مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلوهای شهرستان‌های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ‌گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

او سطح کشت گندم استان تهران را بیش از ۴۷هزارهکتار اعلام کرد و افزود: بیشترین سطح گندم استان تهران مربوط به شهرستان‌های ری و ورامین است.

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی تهران گفت: با توجه به شرایط جوی مطلوب، بارش مناسب، رعایت مسائل ترویجی، مبارزه به موقع با علف‌های هرز و سن غلات پیش‌بینی می‌شود میزان عملکرد برداشت گندم در سطح امسال افزایش قابل قبولی داشته باشد.

گفتنی است؛ براساس مصوبه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، قیمت نهایی یک کیلوگرم گندم نان ۱۷ هزار و۵۰۰ تومان و گندم دوروم ۱۸هزارتومان مصوب و ابلاغ شده است.

خبرنگار: آزاده محبی